Ապրիլի 19-ին, «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի կազմակերպված ֆորումի ընթացքում ես ցույց տվեցի ճանապարհը, թե ինչպես ուժեղացնել սկսված շարժումը: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը, ով Երեւանի ավագանու ընտրություններում գլխավորում է ՀՅԴ համամասնական ցուցակը:
Այսօր՝ ապրիլի 20-ին, դաշնակցական գործիչները հանդիպում են ունեցել Երեւանի Նոր Նորք թաղամասի ընտրողների հետ: Ռուստամյանը նշեց, որ ինքը կոչ է արել Րաֆֆի Հովհաննիսյանին առաջնորդվել երկարատեւ պայքարի տրամաբանությամբ եւ փորձել վերացնել այն դժվարությունները, որոնք ծագել են երկրում նախորդ տարիների ընթացքում: «Իմ ելույթը լսվեց եւ կարծում եմ, որ լսարանը այն բավական լավ ընդունեց: Հույս ունեմ, որ համատեղ քննարկումների, շարժման մասշտաբների մեծացման եւ նրա նպատակների կոնկրետացման հիմք կա՝ դրանով նոր ուժ ահղորդելով ընդդիմադիր շարժմանը»,-ասաց դաշնակցական թեկնածուն:
Նրա ներկայացմամբ՝ շարժման անունն այնքան էլ կարեւոր չէ: «Գլխավորն այն է, որ շարժումը պահպանի իր ներուժը, որի օգնությամբ մեզ կհաջողվի ստիպել իշխանություններին զիջումների գնալ:
Երկրորդ, մենք պետք է հասնենք նրան, որ Երեւանի բնակիչը այս ընտրությունների օգնությամբ կարողանա հերթական անգամ իր «ոչ»-ն ասել ներկա իշխանություններին»,-հայտարարեց Ռուստամյանը՝ հավելելով, որ շարժումը պետք է ուղղված լինի այս ընտրություններն իշխանությունների վստահության հանրաքվեի վերածելուն եւ Երեւանում ընդդիմության իշխանություն հաստատելուն:
«Երբ այդ ամենը տեղի ունենա, Հայաստանում շատ բան կփոխվի դեպի լավը»,-ասաց նա՝ հավելելով, որ պետք է ընդդիմադիր ուժերը հանդես գան միասնական ճակատով, քանի որ ոչ մի ուժ միայնակ չի կարող հասնել այն նպատակներին, որոնց մասին խոսում է:

В ходе форума, организованного 19 апреля лидером партии «Наследие» Раффи Ованнисяном, я показал путь, как усилить начавшееся движение. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявил глава фракции АРФ Дашнакцутюн Армен Рустамян, возглавляющий пропорциональный список АРФД на выборах в Совет старейшин Еревана. 20 апреля члены АРФД провели встречу с избирателями административного района Нор Норк города Ереване
По его словам, он призвал Раффи Ованнисяна руководствоваться логикой длительной борьбы и попытаться устранить те трудности, которые возникли в стране в ходе предыдущих лет. «Все мое выступление было услышано, и думаю, что аудитория приняла его довольно хорошо. Надеюсь, что есть основа для совместного обсуждения, дальнейшего увеличения масштабов движения и конкретизации его целей, таким образом, придавая новую силу оппозиционному движению»,- подчеркнул Армен Рустамян. Он также добавил, что название движения не столь важно. «Главное, чтобы движение сохраняло свой потенциал, с помощью которого у нас, в первую очередь, будет возможность принудить власти пойти на уступки. Во-вторых, мы должны достичь того, чтобы житель Еревана с помощью этих выборов смог в очередной раз сказать свое «нет» нынешним властям»,- заявил Армен Рустамян, отметив, что движение должно быть нацелено на превращение выборов в референдум недоверия властям и на установление в Ереване власти оппозиции. «Когда все это произойдет, многое в Армении изменится к лучшему»,- подчеркнул глава фракции АРФД.
В ответ на вопрос, присоединятся ли остальные оппозиционные силы к этому движению, Армен Рустамян выразил мнение, что все их предложения, связанные с оппозиционным движением и с усилением борьбы против всяких негативных явлений в стране, должны быть выгодными всем реальным оппозиционным силам. «Поскольку этот процесс умножит силы всех и увеличит давление на власть. Это – то, что любая серьезная оппозиционная сила желает осуществить, однако отдельно никакая сила не может достичь этого»,- подчеркнул кандидат в мэры от АРФД, добавив, что необходимо действовать единым фронтом, чтобы достичь успехов в этом вопросе.