Վարշավայում կայացել է Լեհաստանի հայկական կազմակերպությունների համատեղ նիստը: Մասնակցել են 12 հայկական կազմակերպությունների եւ համայնքների ներկայացուցիչներ` լեհական 11 քաղաքներից:
Նիստի հիմնական նպատակը նոր հայկական կազմակերպությունների գործունեությանը ծանոթանալն էր, հետադարձ կապի հաստատումը եւ գործող բոլոր հայկական կազմակերպությունների եւ համայնքների միջեւ համագործակցությունը` լեհահայերի ազգային եւ մշակութային կյանքի զարգացումն ապահովելու համար:
Նիստի մասնակիցները Լեհաստանում հայ ազգային փոքրամասնության նոր ներկայացուցիչ են ընտրել: Ձայների մեծամասնությունը տրվել է Հայ-լեհական հանրային հանձնաժողովի նախագահ Հրաչ Բոյաջյանի օգտին:

Armenian organizations of Poland held a joint meeting in Warsaw. Representatives of 12 Armenian organizations and communities from 11 cities participated in the event.
The main goal of the event was to get familiarized with the activities of new groups, establish contacts between the organizations and communities to ensure development of national and cultural life of Armenians in Poland.
Head of the Armenian-Polish public committee Hrachya Boyadjyan was unanimously elected a new representative of the Armenian minority group in Poland.