Ազգային խորհրդի հերթական հանրահավաքը նախատեսվում է անցկացնել սեպտեմբերի 15-ին: Այդ մասին օգոստոսի 28-ին հաղորդել է Ազգային խորհրդի՝ բողոքի ցույցերի կազմակերպման հանձնաժողովի նախագահ Ասեֆ Գուլիեւը, հաղորդում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները: Նրա խոսքով այս պահին Ազգային խորհրդի բոլոր կառույցները զբաղված են Ջամիլ Հասանլու օգտին ստորագրահավաքով:
Նա նաեւ նշել է, որ հերթական հանրահավաքը նույնպես կհամաձայնեցվի Բաքու քաղաքի գործադիր իշխանության հետ:
«Բաքվի գործադիր իշխանությանն ուղված դիմումը կներկայացվի ստորագրահավաքից անմիջապես հետո»,- հայտնել է Գուլիեւը:
Նրա խոսքով այս պահին կազմվում է ընդդիմության ընդհանուր թեկնածուի՝ տարբեր շրջաններ այցելությունների ժամանակացույցը, ինչպես նաեւ կկազմակերպվեն հանրահավաքներ»:

Очередной митинг НацСовета запланирован на 15 сентября. Об этом 28 августа сообщил председатель комитета по организации акций протеста НацСовета Асеф Гулиев, передают азербайджанские СМИ.
По его словам, в настоящее время все структуры, входящие в НацСовет, задействованы в процессе сбора подписей в пользу Джамиля Гасанлы.
Он также отметил, что очередной митинг тоже будет согласован с ИВ города Баку.
«Обращение в ИВ Баку будет направлено сразу после завершения процедуры сбора подписей», - сказал Гулиев.
По его словам, в настоящее время составляется график визита единого кандидата в различные районы: «В районах, которые посетит единый кандидат, также будут организованы митинги».