Սերբ հայտնի նարկոբարոն Դրագոսլավ Կոսմայացը ձերբակալվել է: Իրավապահները նրա հետ ձերբակալել են նաեւ նրա յոթ կողմնակիցներին: Այս մասին տեղեկացնում է Russian Today-ը՝ վկայակոչելով Սերբիայի ՆԳ նախարար Նեբոյշ Ստեֆանովիչին:
Նախարարի խոսքով, քաղաքական կամքի շնորհիվ հաջողվեց ապացուցել, որ երկրում անձեռնմխելիներ չկան: Պաշտոնյան այս դեպքը նշանակությամբ եւ մասշտաբով համեմատել է Ալ Կապոնեի ձերբակալության հետ:
Իրավապահ մարմինները Կոսմայացին կասկածում են միջազգային նարկոմաֆիայի հետ կապերի մեջ, այդ թվում՝ Հարավային Ամերիկայի, որտեղից, ինչպես կարծում է հետաքննությունը, նա կազմակերպում էր կոկաինի մեծ խմբաքանակի մատակարարումները: Բացի այդ, նրան կասկածում են Թուրքիայից, Բուլղարիայից եւ Մակեդոնիայից Սերբիայի եւ Չեռնոգորիայի տարածքով մաքսանենգությամբ այդ թմրանյութի փոխադրումը դեպի Արեւմտյան Եվրոպայի երկրներ:

Известный сербский наркобарон Драгослав Космайац арестован. Вместе с ним правоохранительные органы задержали и семь его подручных, передает Russian Today, цитируя главу МВД страны Небойша Стефановича.
По словам руководителя МВД, благодаря политической воле удалось доказать, что в стране нет неприкасаемых. Министр сравнил этот случай по значимости и масштабу с арестом Аль Капоне.
Правоохранительные органы подозревают Космайаца в связях с международной наркомафией, в том числе в Южной Америке, откуда, как считает следствие, он организовывал поставки больших партий кокаина. Кроме того, его подозревают в организации контрабанды этого наркотика из Турции, Болгарии и Македонии через Сербию и Черногорию в страны Западной Европы