Մեր կողմից ներկայացված 12 կետերը չենք տարանջատում իրարից, կան 4-5 կետեր, որոնց իրականացումը ժամանակ, ռեսուրս չի պահանջում: Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 27-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը՝ հավելելով, որ այդ 12 կետերին հաջորդելու է ուրիշ 12 կետ:
Նա վստահ է, որ 100 տոկոսանոց համամասնական ընտրակարգին այլընտրանք չկա:
Իսկ ասուլիսի մյուս բանախոսը՝ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Սուքիաս Ավետիսյանը հակադարձում է՝ նշելով, որ քաղաքագիտությունը հստակ սահմանել է համամասնականի եւ մեծամասնականի առավելություններն ու թերությունները: Նա նշեց, որ ժողովրդի, երկրի առաջ ծառացած խնդիրները լուծելու համար պետք է համագործակցեն, քննարկումներ անեն եւ իշխանությունները պատրաստ են դրան:
Անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի՝ Սերժ Սարգսյանի հրաժարականի հարցը բարձրացնելու նախաձեռնությանը միանալուն, ԲՀԿ-ական պատգամավորն ասաց հետեւյալը. «Պատկերացրեք դուք շենք եք կառուցում, ունեք ծրագիր, ճարտարապետները, դիզայները հավաքվել են, ձեր ծրագիրը իրականացնում են,  հանկարծ առաջարկում են նոր փոփոխություն կատարել կառուցվածքի մեջ: Մենք վստահ ենք, որ կառուցողական ենք, մենք չենք գնում ընդդեմի, մենք գնում ենք հանունի: Մենք ի˚նչ անենք, մեր ծրագիրը փոխե˚նք ընթացքից»,-ասաց պատգամավորը՝ վստահեցնելով, որ իրենք հստակ, կառուցողական գնում ենք իրենց ծրագրով, կարող են լինել որակական շեղումներ, բայց ոչ արմատական:

Мы не отделяем представленные нами 12 пунктов друг от друга: есть 4 – 5 пунктов, выполнение которых не требует времени и ресурсов. Об этом на пресс-конференции 27 ноября заявил депутат от партии «Процветающая Армения» Микаел Мелкумян, добавив, что за этими 12 пунктами последуют другие 12. Депутат уверен, что стопроцентной пропорциональной избирательной системе нет альтернативы.
Другой участник пресс-конференции – депутат от правящей Республиканской партии Армении Сукиас Аветисян, отметил, что политология четко установила преимущества и недостатки пропорциональной и мажоритарной избирательных систем. По его словам, для того, чтобы решить проблемы, поставленные перед страной, необходимо сотрудничать, провести обсуждения, и власти готовы к этому.
Коснувшись инициативы оппозиционного депутата Никола Пашиняна об импичменте президенту Сержу Саргсяну, Микаел Мелкумян,  в свою очередь, образно сказал: «Представьте, вы строите здание, у вас есть программа, архитекторы, дизайнеры собрались, осуществляют вашу программу, вдруг предлагают ввести новое изменение в структуру. Мы уверены в своем конструктивизме, мы не хотим идти против чего-либо, мы идем ради». Депутат также добавил, что в программе партии «Процветающая Армения» могут быть качественные, но не коренные изменения.