Մի քանի հնդկական ընկերություն որոշել են իրենց աշխատակիցներին հանգիստ տալ «Քաբալի» ֆիլմը դիտելու համար, որում նկարահանվել է հնդկական կինոյի աստղ Ռաջնիքանթը։ Ընկերության ներկայացուցիչները նշել են, որ հուլիսի 22-ին՝ ֆիլմի պրեմիերայի օրը, շատերն ամեն դեպքում աշխատանքի չեն գնա, որպեսզի դիտեն ֆիլմը, հայտնում է BBC–ն։
Միեւնույն ժամանակ Ռաջնիքանթի երկրպագուները օնլայն խնդրագիր են հրապարակել՝ խնդրելով հուլիսի 22-ը պաշտոնապես ոչ աշխատանքային օր հայտարարել ֆիլմի՝ վարձույթի հանելու կապակցությամբ։ Air Asia ավիաընկերությունը նույնպես մասնակցել է ֆիլմի գովազդային արշավին. Բանգալորի եւ Չեննայիի միջեւ չվերթների ժամանակ ուղեւորներին դերասանի սիրելի ուտեստներն են մատուցում։
Նշենք, որ «Քաբալի»–ն գանգստերական դրամա է, որում Ռաջնիքանթը տարեց մաֆիոզի դեր է խաղում։
Շիվաջի Ռաո Գաեքվադը, հայտնի որպես Ռաջնիքանթ, կարիերայի ընթացքում կերտել է 150 կերպար։ Նա Հնդկաստանում շատերի կուռքն է համարվում։

Несколько индийских компаний решили дать своим сотрудникам отгулы для просмотра фильма «Кабали» со звездой индийского кино Раджникантом в главной роли. Представители компаний отметили, что в пятницу - в день премьеры фильма - многие в любом случае не придут на работу и отправятся на просмотр картины, передает Русская служба BBC.
Тем временем поклонники Раджниканта из города Ченнаи опубликовали онлайн-петицию, с просьбой объявить 22 июля официальным выходным днем по случаю выхода фильма в прокат. Авиакомпания Air Asia также поучаствовала в рекламной кампании фильма: на рейсах между Бангалором и Ченнаи пассажирам подают любимые блюда Раджниканта.
Один из поклонников актера заявил, что намерен посмотреть фильм десять раз подряд и назвал 65-летнего Раджниканта своим «отцом, матерью и богом». «Кабали» - гангстерская драма на тамильском языке, в которой Раджникант играет пожилого мафиози.
Шиваджи Рао Гаеквад, известный как Раджникант, сыграл свою первую роль в кино в 1970-х годах. Всего за свою карьеру 66-летний актер снялся более чем в 150 фильмах. В Индии он считается культовым артистом.