Բուքինգեմյան պալատը սպասուհի է փնտրում: Ըստ The Telegraph-ի՝ նրա պարտականությունների մեջ կմտնեն ինտերիերի պարագաների մաքրությունը՝ գորգերից եւ կահույքից մինչեւ պատմական ծաղկամաններ եւ նկարներ:
Բացի այդ, սպասուհին կամ սպասավորը պետք է ծառայություններ մատուցեն հյուրերին, մասնակցեն հատուկ միջոցառումների կազմակերպմանը:
«Դա միայն սպասավորի աշխատանք չէ: Դուք կապրեք եւ կաշխատեք հոյակապ պատմական ինտերիերում՝ հոգ տանելով, որպեսզի այն լավագույնս ներկայանան հյուրերին, գործընկերներին եւ, իհարկե, թագավորական ընտանիքի անդամներին»,- ասված է հայտարարությունում:
Թագավորական սպասավորի կամ սպասուհու տարեկան աշխատավարձը կկազմի 17 հազար ֆունտ՝ բնակարանի եւ սննդի հետ միասին: Բացի այդ, նախատեսվում է ամենամյա արձակուրդ՝ 33 օր, նաեւ մի շարք սոցիալական արտոնություններ:

Букингемский дворец  ищет домработницу, сообщает The Telegraph. В обязанности будущей домработницы королевского семейства будет входить забота чистоте предметов интерьера и обстановки — от ковров и мебели до исторических ваз и картин, которые нельзя перевешивать, пишет газета.
Помимо этого, она или он будет оказывать услуги гостям и принимать участие в организации специальных мероприятий.
«Это не просто роль домработницы. Вы будете работать и жить в великолепных исторических интерьерах, заботясь о том, чтобы они представали в лучшем виде перед коллегами, гостями и, конечно, членами королевской семьи», — говорится в объявлении, которое цитирует издание.
Зарплата королевской домработницы составит 17 тысяч фунтов в год с предоставлением жилья и питания. Кроме того ей полагается ежегодный отпуск – 33 дня, а также ряд социальных привилегий и льгот.