Չինաստանի ազգային ազատագրական բանակի կին զինծառայող Շու Սինը, որը Հանչժոու քաղաքում կայացած G20 գագաթնաժողովում որպես թիկնապահ էր աշխատում, նվաճել է Weibo ազգային սոցիալական ցանցը իր հմայիչ արտաքինով, փոխանցում է Xinahua News Agency–ն։
Օգտատերերն աղջկան բնութագրում են «բացարձակապես շքեղ» եւ «աշխարհի ամենահմայիչ թիկնապահ» արտահայտություններով։ Նրանք նաեւ քննարկել են զինծառայող կնոջ հետ ամուսնացած լինելու առավելությունները՝ ենթադրելով, որ նման կնոջ հետ կարելի է գիշերը հանգիստ տուն վերադառնալ։
Սու Շինը հայրենակիցների ուշադրությունն էր գրավել այն բանից հետո, երբ լրագրողները նրան նկարել էին գագաթնաժողովում պարտականությունները կատարելիս։ Նա կանգնած էր Իտալիայի վարչապետ Մատտեո Ռենցիի մեքենայի մոտ։
2013–ին Շու Սինը ճանաչվել էր Չինաստանի Ազգային ազատագրական բանակի 10 ամենագեղեցիկ կանանցից մեկը։ Նրա հստակ տարիքը հայտնի չէ։

Солдат Народно-освободительной армии КНР Шу Синь, которая работала телохранителем на прошедшем в китайском городе Ханчжоу саммите G20, покорила пользователей национальной соцсети Weibo привлекательной внешностью, пишет Lenta со ссылкой на  Xinahua News Agency.
Юзеры наградили девушку такими эпитетами, как «самый симпатичный в мире телохранитель» и «абсолютно роскошная». Они также обсудили преимущества брака с военнослужащей, предположив, что с такой женой можно спокойно возвращаться домой темным вечером. Шу Синь привлекла внимание соотечественников после того, как репортеры сняли ее при исполнении обязанностей на саммите — женщина стояла возле автомобиля итальянского премьер-министра Маттео Ренци.
В 2013 году Шу Синь уже признавали одной из десяти самых красивых женщин Народно-освободительной армии Китая. Точный возраст военнослужащей неизвестен.