Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայությունը ահաբեկչական գործողություն է կանխել։ Հատուկ գործողության  ընթացքում ոչնչացվել է մեկ մահապարտ ահաբեկիչ։ Այս մասին հայտնում է haqqin.az –ը, վկայակոչելով Ադրբեջանի ՊԱԾ հասարականության հետ կապերի բաժինը։
Ըստ աղբյուրի՝ ՊԱԾ-ի իրականացրած օպերատիվ քննչական միջոցառումների արդյունքում հաստատվել է, որ Ադրբեջանի քաղաքացի  1978 թ․ ծնված Ջամի Էմին Ազիզագա օղլուն, որին վնասազերծել էին 2007-ին ու դատապարտել Նաիֆ ալ Բադավիի ղեկավարությամբ ահաբեկչական խմբավորմանը մասնակցության համար , ազատ արձակվելուց հետո անդամակցել է մի ապօրինի ահաբեկչական խմբավորման, որը ռազմական գործողություններ է իրականացնում Ադրբեջանի սահմաններից դուրս, եւ ծրագրում էր ահաբեկչական գործողություն իրականացնել Ադրբեջանի տարածքում՝ հրազենի ու պայթուցիկ նյութերի կիրառումով։
Այդ կապակցությամբ դեկտեմբերի 3-ին «Բինա» առեւտրի կենտրոնի մոտ իրականացվել է հատուկ գործողություն՝ Էմին Ջամիին ձերբակալելու նպատակով։ Հանցագործը դիմադրություն է ցուցաբերել ու փորձել պայթեցնել իր «մահապարտի գոտին»։ Հատուկ նշանակության ջոկատը որպես պատասխան գործողություն տեղում ոչնչացրել է ահաբեկչին։ Քննչական օպերատիվ միջոցառումները շարունակվում են։

The State Security Service of Azerbaijan has prevented a terror attack.
During a special operation, a suicide bomber was eliminated, haqqin.az reports, citing the Public Relations Department of the Azerbaijani State Security Service.
According to the source, the operative investigative actions carried out by the State Security Service of Azerbaijan established that Azerbaijani citizen Jami Emin Azizaga oglu (born in 1978), who was neutralized in 2007 and convicted for participating in a terrorist group controlled by Naifa al-Badawi, also known as Abu Jaraf, after being released pledged allegiance to the leadership of an unknown international terrorist group, which carried out military actions outside Azerbaijan, and planned to carry out another one in the territory of the country, using firearms and explosives.
In connection with this, a special operation was carried out near the Bina shopping mall in order to detain Emin Jami. However, the man showed resistance, attempting to blow up the explosive device fixed on him.
In a retaliatory measure, the law enforcement officers eliminated the terrorist on the ground. The investigative operative measures are currently underway.