ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի փեսան՝ Ջարեդ Քուշները, կգլխավոր Սպիտակ տան նոր վարչությունը: Այս մասին գրում է Gazeta-ն՝ վկայակոչելով The Washington Post-ը:
Այն կկոչվի «Սպիտակ տան ամերիկյան նորարարությունների վարչություն» եւ լայն լիազորություններ կունենա ու հաշվետու կլինի անմիջականորեն նախագահին: Վարչության հիմնական խնդիրներից մեկը կլինի պետության ղեկավարի վարչակազմ «թարմ հայացքներ» ներմուծումը:
«Պետությունը պետք է ղեկավարվի ամերիկյան մեծ ընկերություն նման: Մենք հույս ունենք, որ մեզ կհաջողվի հաջողություն եւ արդյունավետություն ապահովել մեր հաճախորդների՝ մեր քաղաքացիների համար»,- հայտարարել է Քուշները:
Թրամփի փեսան ու նրա թիմը կկենտրոնանան տեխնոլոգիաների զարգացման եւ տարածման, ինչպես նաեւ 1 տրլն դոլարի չափով ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված նախագահի ծրագրի ուղղությամբ:

U.S. president Donald Trump’s son-in-law and senior adviser, Jared Kushner will become the head of the White House Office of American Innovation, The Washington Post reported.
The White House Office of American Innovation will operate as its own nimble power center and will report directly to Trump. It is designed to infuse fresh thinking into the administration of the head of state.
The Office of Innovation will involve former and current businessmen, officials and those who are not involved in the work of the state.
“The government should be run like a great American company. Our hope is that we can achieve successes and efficiencies for our customers, who are the citizens,” Jared stated.
Trump's son-in-law with the team will focus on the development and distribution of technology, as well as creation of “transformative projects” under the banner of Trump’s $1 trillion infrastructure plan.