ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի փեսան՝ Ջարեդ Քուշները, կգլխավոր Սպիտակ տան նոր վարչությունը: Այս մասին գրում է Gazeta-ն՝ վկայակոչելով The Washington Post-ը:
Այն կկոչվի «Սպիտակ տան ամերիկյան նորարարությունների վարչություն» եւ լայն լիազորություններ կունենա ու հաշվետու կլինի անմիջականորեն նախագահին: Վարչության հիմնական խնդիրներից մեկը կլինի պետության ղեկավարի վարչակազմ «թարմ հայացքներ» ներմուծումը:
«Պետությունը պետք է ղեկավարվի ամերիկյան մեծ ընկերություն նման: Մենք հույս ունենք, որ մեզ կհաջողվի հաջողություն եւ արդյունավետություն ապահովել մեր հաճախորդների՝ մեր քաղաքացիների համար»,- հայտարարել է Քուշները:
Թրամփի փեսան ու նրա թիմը կկենտրոնանան տեխնոլոգիաների զարգացման եւ տարածման, ինչպես նաեւ 1 տրլն դոլարի չափով ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված նախագահի ծրագրի ուղղությամբ:

Джаред Кушнер, зять президента США Дональда Трампа, станет главой нового спецподразделения Белого дома, пишет Gazeta со ссылкой на газету The Washington Post.
Спецподразделение будет называться «Управление американской инновации Белого дома» и получит широкие полномочия, а отчитываться будет непосредственно президенту. Одной из задач управления будет привносить «свежий взгляд» в администрацию главы государства.
Управление по инновациям будет привлекать бывших и действующих бизнесменов, чиновников и тех, кто не задействован в работе государства.
«Государство должно управляться как большая американская компания. Мы надеемся, что нам удастся достичь успеха и эффективности для наших клиентов — наших граждан», — заявил Кушнер.
Зять Трампа со своей командой сосредоточатся на развитии и распространении технологии, а также создании «преобразующих проектов» в рамках инфраструктурного плана президента в $1 трлн.