ԱՄՆ Կոնգրեսի տրանսպորտի հանձնաժողովվի անդամ Գրեյս Նապոլիտանոն ողջուննել է Լոս Անջելեսի օդանավակայանների ընկերության եւ Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախմբի միջեւ երկխոսությունը:
Գրեյս Նապոլիտանոն, մասնավորապես, նշել է, որ որպես ավիացիայի հարցերի ենթահանձնաժողովի անդամ՝ իր աջակցությունն է հայտնում նախաձեռնությանը, որը ենթադրում է Լոս Անջելեսի եւ Երեւանի միջեւ ուղիղ չվերթներ գործարկում:
Ավելի վաղ Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախումբը հանդիպել էր Los Angeles World Airports-ի ներկայացուցիչների հետ, քննարկել ինչպես ուղեւորատար, այնպես էլ բեռնատար ուղիղ թռիչքների գործարկման հարցը:

Представитель комитета по транспорту в Конгрессе США Грейс Наполитано приветствовала диалог между компанией аэропортов Лос-Анджелеса и Армянским национальным комитетом Америки относительно запуска прямых рейсов между Лос-Анджелесом и Ереваном.
Грейс Наполитано в частности отметила, что как член подкомитета по авиации, она выражает поддержку инициативе, предполагающей установить прямую связь между Арменией и Лос-Анджелесом.
Ранее в этом месяце АНКА провел встречу с представителями Los Angeles World Airports, чтобы обсудить возможность запуска прямых рейсов, как пассажирских, так и грузовых.