Բաքվի բնակիչը կենդանաբանական այգուն է նվիրել մի էգ ընձառյուծ։ Այս մասին Sputnik-ին հայտնել է Բաքվի կենդանաբանական այգու տնօրեն Ազեր Հուսեյնովը։
Ընձառյուծը չորսուկես ամսական է։ Կենդանին արդեն հարմարվել է այգու պայմաններին։ Հուսեյնովի խոսքով, մարդը, ով նվիրել է ընձառյուծին, չի ցանկացել հայտնել իր անունը ու խնդրել է, որ իր անունը չհիշատակվի։
Պարզվել է, որ չորս տարի առաջ էլ է Բաքվի բնակիչներից մեկը կենդանաբանական այգուն ընձառյուծ նվիրել։ Հուսեյնովն ասել է, որ չգիտի, թե որտեղից են այդ կենդանիները հայտնվել մայրաքաղաքի բնակիչների մոտ, բայց նա այդ մադկանց մասին լավ կարծիք ունի, քանի որ Բաքվի կենդանաբանական այգուն են նվիրել այդպիսի հազվագյուտ տեսակի կենդանիներ։

Житель Баку подарил зоопарку самку леопарда. Об этом Sputnik рассказал директор Бакинского зоологического парка Азер Гусейнов.
Самке четыре с половиной месяца. Животное было подарено две недели назад и уже адаптировалось к условиям вольера. По словам Гусейнова, человек, подаривший леопарда, пожелал остаться неназваным и попросил, чтобы его имя нигде не фигурировало.
Как оказалось, первого леопарда четыре года назад тоже подарил зоопарку житель Баку. Гусейнов отметил, что не знает, откуда животные взялись у столичных жителей, но он характеризует дарителей как «хороших людей», так как Бакинскому зоопарку были переданы столь редкие виды животных.