Եվրահանձնաժողովը հայտարարել է Հունաստանին անհապաղ օգնության երկրորդ փաթեթը հատկացնելու մասին՝ փախստականների ճգնաժամը հաղթահարելու համար. երկրում տասնյակ հազարավոր միգրանտներ ու փախստականներ կան:
Ըստ AP-ի՝ 209 մլն եվրոյի չափով օգնության փաթեթը ներառում է 151 մլն եվրոյի ծրագիր, որը փախստականների ընտանիքներին թույլ կտա հեռանալ ճամբարներից եւ հունական քաղաքներում տուն վարձել ու ապրուստի միջոց ունենալ:
ԵՀ-ում հայտարարել են, որ նոր ֆինանսավորումը կրկնապատկում է արտակարգ օգնությունը, որը Հունաստանին տրամադրվել է փախստականների ճգնաժամը հաղթահարելու համար: Արդյունքում երկրին տրվող օգնության չափը կհասնի 401 մլն եվրոյի:

Европейская комиссия объявила о новом пакете срочной помощи для Греции, чтобы помочь ей справиться с кризисом беженцев, в результате которого десятки тысяч мигрантов и беженцев застряли в стране, передает AP.
Пакет стоимостью 209 млн. евро включает в себя программу в размере 151 млн. евро, которая поможет семьям беженцев арендовать жилье в греческих городах и предоставит им средства, чтобы покинуть лагерь беженцев, сообщили официальные лица ЕС.
ЕК заявила, что новое финансирование удваивает экстренную помощь, оказанную Греции в связи с кризисом беженцев, в результате чего она составит в общей сложности 401 млн евро.