Մերկ զույգին անգիտակից վիճակում հայտնաբերել են սադոմազոխիստական պրակտիկայի երկրպագուների միջոցառման ավարտից մեկ օր հետո:
Ողբերգությունը տեղի է ունեցել բրիտանական սեքս փառատոնի՝ Flamefest-ի շրջանակում, որն ընթացել է Թանբրիջ Ուելս (Քենթի կոմսություն) շրջանում: Հիմնական ծրագրի ավարտից մեկ օր հետո վարձած բունգալոներից մեկում անգիտակից վիճակում հայտնաբերել են մերկ տղամարդու եւ կնոջ, հայտնում է Life.ru-ն:
Դեպքի վայր են ժամանել ոստիկանության եւ շտապ օգնության աշխատակիցները: Կնոջն ուշքի բերել հաջողվել է, նա ծանր վիճակում հիվանդանոց է տեղափոխվել: Բայց նրա 50-ամյա զուգընկերը մահացել է զույգին հայտնաբերելուց մի քանի ժամ հետո:
Daily Star-ը հայտնում է, որ մահացածի մարմնի վրա բռնի մահվան հետքեր չեն գրանցվել, նրա օրգանիզմում չի հայտնաբերվել նաեւ ալկոհոլ կամ թմրանյութ: Լրագրողները տղամարդու մահն անհասկանալի են բնութագրել:
Լրատվամիջոցների տեղեկություններով՝ Flamefest փառատոնին մոտ 250 մարդ է մասնակցել: Մասնակիցներից յուրաքանչյուրը 600 ֆունտ սթերլինգ (մոտ 800 դոլար) է վճարել բնության գրկում էքստրեմալ զվարճանքների համար: Միջոցառումն ամբողջությամբ փակ էր, այնտեղ պատահական մարդիկ չեն եղել, նշել են կազմակերպիչները:

Обнажённую пару в бессознательном состоянии обнаружили спустя сутки после окончания мероприятия для поклонников caдомaзохистских практик.
Трагедия развернулась на полях британского секс-фестиваля для поклонников БДСМ-практик Flamefest, проходившем в районе Танбридж-Уэллс (графство Кент). Спустя сутки после окончания основной программы в одном из съёмных бунгало были обнаружены обнажённые мужчина и женщина в бессознательном состоянии, сообщает Life.ru.
На место были вызваны сотрудники полиции и скорая помощь. Женщину удалось откачать, в тяжёлом состоянии она была доставлена в больницу. А её 50-летний партнёр скончался за несколько часов до того, как их пару обнаружили сотрудники охраны.
Как передаёт издание Daily Star, следов насильственной смерти на теле погибшего не зафиксировали, алкоголя или наркотиков в его организме также обнаружено не было. Журналисты характеризуют гибель мужчины как необъяснимую.
По данным СМИ, гостями фестиваля Flamefest, где применялись caдомaзохистские практики, стали около 250 человек. Каждый из участников заплатил 600 фунтов стерлингов (порядка $800) за экстремальные развлечения на лоне природы. Мероприятие было полностью закрытым, случайных людей на нём не было, отмечают организаторы.