Չինաստանում KFC ռեստորանում ավտոմատ սարքեր են հայտնվել, որոնք թույլ են տալիս պատվերի դիմաց վճարումը կատարել դեմքի նույնականացման օգնությամբ (smile-to-pay): Նոր տեխնոլոգիան ներդրել է Alibaba ընկերությունը, փոխանցում է Life-ը:
Հանչժոուի առողջ սնունդի KFC ռեստորանում տեղադրված հատուկ ավտոմատները Alipay վճարային համակարգի հաճախորդներին թույլ են տալիս պատվերի դիմաց վճարել առանց բանկային քարտի, սմարթֆոնի կամ այլ սարքի: Բավական է պարզապես քո հեռախոսահամարը հավաքել եւ խցիկի առջեւ ժպտալ:
Ant Financial ընկերության ներկայացուցիչները, որը մշակել է տեխնոլոգիան, հայտարարել են, որ ավտոմատը ընդամենը մի քանի վայրկյանում կտարբերակի օգտատիրոջը: Ըստ որում՝ անհնար է համակարգին խաբել՝ ցույց տալով դրամապանակի տիրոջ լուսանկարը, քանի որ այն անձի հաստատման համար բազմաթիվ գործոններ է հաշվի առնում:

В Китае в ресторане KFC появились автоматы, позволяющие оплачивать заказы с помощью идентификации по лицу (smile-to-pay). Новую технологию внедрила компания Alibaba, передает Life
Специальные автоматы, установленные в ресторане здорового питания KFC в Ханчжоу, позволяют клиентам платёжной системы Alipay расплатиться за заказ без банковской карты, смартфона или других гаджетов. Достаточно просто ввести свой номер телефона и улыбнуться в камеру.
Представители компании Ant Financial, которая разработала технологию, заявили, что автомату понадобится всего несколько секунд, чтобы распознать пользователя. При этом систему нельзя обмануть, показав фотографию владельца кошелька, так как она учитывает множество факторов для подтверждения личности.