Հանդիպում Fitch Ratings գործակալության ներկայացուցիչների հետ ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանն ընդունել է Fitch Ratings գործակալության սուվերեն վարկանիշների դեպարտամենտի տնօրեն Էրիկ Էրայսփի գլխավորած պատվիրակությանը:
Էրիկ Էրայսփը տեղեկացրել է, որ գործակալության ներկայացուցիչների ամենամյա այցի նպատակն է երկրի վարկանիշի գնահատումը, որի արդյունքները կհրապարակվեն հաջորդ շաբաթ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են երկրի տնտեսական կայունությանը, պարտքի կառավարելիությանը, հարկային բարեփոխումներին, ինչպես նաև հարկաբյուջետային կանոնների վերանայմանն առնչվող մի շարք հարցերի: Քննարկվել են նաև Հայաստանի կառավարության կողմից իրականացվող նախաձեռնությունների և ծրագրերի ընթացքն ու հետագա անելիքները:
Ատոմ Ջանջուղազյանը բարձր է գնահատել համագործակցությունը Fitch Ratings-ի հետ և նշել, որ հայկական կողմը կարևորում է գործակալության կատարած աշխատանքը և Հայաստանին շնորհված վարկանիշը:

Мы высоко оцениваем сотрудничество с вами. Об этом заявил на встрече с директором департамента по суверенным рейтингам агентства «Fitch Ratings» Эриком Эрайспи министр финансов Армении Атом Джанджугазян.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства финансов, в ходе встречи Эрайспи сообщил о том, что цель визита представителей агентства – оценка рейтинга страны, итоги будут обнародованы на следующей неделе.
В ходе встречи стороны также коснулись вопросов экономической стабильности, управления долгом, налоговых реформ. Были обсуждены еще и ход, дальнейшие планы по осуществляемым Правительством Армении инициативам и программам.
Глава Минфина Армении высоко оценил сотрудничество с агентством «Fitch Ratings», отметив при этом, что армянская сторона придает важное значение работе агентства и рейтингу, присужденному республике.