ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը իր վերջին արտասահմանյան ուղեւորության ժամանակ խիստ դիտողություն է արել օգնականներին այն պատճառով, որ նրանք նախագահական օդանավում տեղադրված կնոջ՝ Մելանյայի անձնական հեռուստացույցով CNN էին միացրել, հայտնում է The New York Times-ը:
Պարբերականի տեղեկություններով՝ միջադեպը տեղի է ունեցել Թրամփի վերջերս կատարած արտասահմանյան ուղեւորության ժամանակ մի վայրից մյուսը թռչելիս: Երբ ԱՄՆ նախագահը նկատել է, որ սրահում դրված հեռուստացույցը, որով սովորաբար դիտում է կինը, CNN է ցույց տալիս, սաստիկ զայրացել է, հայտնում է The New York Times-ը: Նա բղավել է օգնականների վրա՝ նրանց մեղադրելով, որ խախտել են իր պահանջներից մեկը, որի համաձայն օդանավում եղած բոլոր հեռոստացույցները պետք է ցուցադրեն Fox News հեռուստաալիքը, նշում է պարբերականը:
Միջադեպը նախագահական օդանավում «իրարանցում» է առաջացրել: Թրամփի օգնականները պնդել են, որ ավելի ուշադիր կհետեւեն, որ օդանավում տեղադրված բոլոր հեռուստացույցները ցուցադրեն միայն Fox News:
Թրամփը նախկինում ամերիկյան լիբերալ լատվամիջոցներին բազմիցս մեղադրել է իրեն եւ իր վարչակազմի որոշումներին կողմնակալ վերաբերվելու համար: ԱՄՆ նախագահը պնդել է, որ այնպիսի հեռուստաալիքները, ինչպիսին են CNN-ը, NBC-ն, ABC-ն, ինչպես նաեւ մի շարք տպագիր պարբերականներ, այդ թվում՝ The New York Times-ը, այսպես կոչված, «ֆեյք ներություններ» են թողարկում՝ հրապարակելով ոչ հավաստի տեղեկություններ:
Լրատվամիջոցների տեղեկություններով՝ ԱՄՆ նախագահը կանոնավոր կերպով Fox News է դիտում, ինչպես նաեւ բարեկամական հարաբերություններ ունի նրա մի քանի աշխատակիցների հետ: Բացի այդ՝ Թրամփն ավելի հաճախ հարցազրույց է տալիս հենց այս հեռուստաալիքի լրագրողներին:

Президент США Дональд Трамп в ходе своей недавней поездки за рубеж отчитал помощников за то, что они включили телеканал CNN на личном телевизоре его супруги Меланьи, расположенном на борту президентского самолета, сообщает ТАСС  со ссылкой на The New York Times.
По ее данным, инцидент произошел во время одного из перелетов в ходе недавней зарубежной поездки Трампа. После того, как президент США заметил, что расположенный в салоне самолета телевизор, который обычно смотрит его супруга, показывает CNN, он пришел в ярость, сообщает The New York Times. Глава государства накричал на своих помощников, обвинив их в том, что они нарушили одно из его требований, согласно которому все телевизоры на борту должны показывать телеканал Fox News, пишет издание.
Как сообщает газета, инцидент вызвал «переполох» на борту президентского самолета. Помощники Трампа подтвердили, что будут особенно внимательно следить за тем, чтобы все телевизоры, расположенные на борту, показывали Fox News.
Трамп ранее неоднократно обвинял либеральные американские СМИ в том, что они, по его мнению, предвзято относятся к нему самому и к решениям его администрации. Президент США утверждал, что такие телеканалы, как CNN, NBC, ABC, а также ряд печатных изданий, включая газету The New York Times, производят так называемые «фейковые новости», публикуя недостоверную информацию.
Президент США, по сообщениям СМИ, регулярно смотрит Fox News, а также поддерживает приятельские отношения с некоторыми его сотрудниками. Кроме того, Трамп чаще всего дает интервью журналистам именно этого телеканала.