Խանտի-Մանսիյսկ ինքնավար շրջանի բնակիչը որդու հետ գերեզման է փորել եւ կողքին հուշարձան կանգնեցրել նախկին ողջ կնոջ լուսանկարով, որից հետո նրա բնակարանի մոտ է տարել դագաղի կափարիչը, հայտնում է A42.RU-ն:
Կինը տղամարդուն դատի է տվել, եւ դատարանը պատասխանողին պարտավորեցրել է գերեզմանափոսը լցնել, իսկ որպես բարոյական վնասի փոխհատուցում 5 հազար ռուբլի վճարել:
Դատական կատարածուները հայտնել են, որ տղամարդն ու նրա որդին դատարանի պահանջը կատարել են:
Հունիսի 5-ին հաղորդվել էր, որ Օմսկի մարզի բնակիչը բանջարանոցում պատահաբար գտել էր իր հետ ապրող կնոջ նախկին ամուսնու կմախքը: Պարզվել էր, որ տղամարդը բացահայտել է 20-ամյա վաղեմության սպանությունը:
Կինը քննիչներին հայտնել էր, որ վեճի ժամանակ կացնով հարվածել էր ամուսնու գլխին, իսկ հետո մարմինը մասնատել եւ թաղել տնամերձ հողամասում: Սպանությունը կատարվել էր 1997 թվականին: Քննիչներին նա ասել էր, թե ամուսինը վաստակելու է մեկնել:

Житель Ханты-Мансийского автономного округа вместе с сыном выкопал могилу и установил рядом памятник с фотографией живой бывшей жены, после чего принес к ее квартире крышку от гроба, сообщает A42.RU
Женщина подала на мужчину в суд, и тот обязал ответчика закопать могилу и выплатить 5000 рублей в качестве компенсации за моральный ущерб.
Судебные приставы сообщили, что мужчина и его сын выполнили требования суда.
5 июня сообщалось, что житель Омской области случайно нашел в огороде скелет бывшего мужа своей сожительницы. Как оказалось, мужчина раскрыл убийство 20-летней давности.
Следователям женщина пояснила, что во время ссоры ударила супруга топором по голове, а затем расчленила тело и закопала на участке. Убийство было совершено в 1997 году. Соседям она рассказала, что муж уехал на заработки.