Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն 2019 թվականին ակնկալում է բոլոր ժամանակների խորհրդարանական ընտրությունների «ամենատհաճ» քարոզարշավը, հաղորդում է Gazeta-ն՝ վկայակոչելով Huffington Post Canada-ին:
«Ներկայումս մենք  ակնկալում ենք Կանադայի պատմության մեջ ամենահակասական, բացասական քաղաքական արշավը», — ասել է Թրյուդոն:
Ավելի վաղ Կանադայի վարչապետը հայտարարել էր 2019-ի ընտրություններին իր մասնակցության մասին: Այնուամենայնիվ, Թրյուդոն հավաստիացրել է, որ  ինչպես եւ 2015-ին հաղթանակի դեպքում, նա իր հակառակորդների դեմ չի կիրառի անձնական հարձակումներ  եւ բացասական վարքագիծ:
«Կարող եմ ասել, որ մենք նույնը կանենք ինչ եւ 2015-ին. ոչ մի անձնական մեղադրանք, ուժեղ բաժանում քաղաքական հարցերով. ես չեմ զբաղվի անձնական հարձակումներով եւ մեր թիմից ոչ ոք չի անի այդ», -հավելել է Թրյուդոն:
Թրյուդոն կրկին կառաջադրվի Կանադայի Լիբերալ կուսակցությունից, նշվում է հրապարակման մեջ: Նրա խոսքով, «դրականը» այս ընտրություններում հաղթելու միակ ճանապարհն է: Նա նաեւ նշել է, որ 2015 թվականի ընտրություններում նա հասկացել է, որ քաղաքականության մեջ կարեւոր է «մարդկանց միավորելը»:
Ըստ Թրյուդոյի, իր քարոզարշավը ապացուցել է, որ ավելի լավ է ընտրողներին վերաբերվել որպես ռացիոնալ եւ խելացի քաղաքացիների, այլ ոչ թե կույրերի, որոնք ահաբեկման մարտավարության են ենթարկված:

Премьер-министр Канады Джастин Трюдо ожидает «самую неприятную» избирательную кампанию за все время на парламентских выборах в 2019 году, передает Gazeta со ссылкой на Huffington Post Canada.
«В настоящее время мы ожидаем самую противоречивую, негативную и неприятную политическую кампанию в истории Канады», — сказал Трюдо.
Ранее канадский премьер анонсировал свое участие в федеральных выборах 2019 года. Тем не менее, Трюдо заверил, что, как и при победе на выборах 2015 года, он не будет использовать против своих оппонентов личные нападки и негатив.
«Могу сказать, мы сделаем то же самое, что и в 2015 году: никаких личных нападок, сильного разделения по вопросам политики. Я не буду заниматься личными нападками и никто из нашей команды этого делать не будет», — добавил Трюдо.
Трюдо снова будет баллотироваться от Либеральной партии Канады, отмечается в материале. По его словам, «позитив» — единственный способ победить на этих выборах. Он также отметил, что на выборах 2015 года понял, что в политике важно «объединение людей». Его предвыборная кампания, по его словам, доказала, что лучше относиться к избирателям как к рациональным и умным гражданам, а не просто слепцам, подверженным тактике запугивания.