Հունվարի 11-ին ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Վարուժան Ներսեսյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանատունը:
Ողջունելով նախագահ Թրամփին ՀՀ նախագահի, վարչապետի ու ժողովրդի անունից` դեսպան Ներսեսյանը նշել է, որ իր համար մեծ պատիվ ու պատասխանատվություն է Հայաստանը ներկայացնել ԱՄՆ-ում այս կարեւոր ժամանակաշրջանում:
Հավատարմագրերի հանձնման արարողության ընթացքում տեղի ունեցած կարճ զրույցի ընթացքում նախագահ Թրամփն ու դեսպան Ներսեսյանը կարեւորել են տարբեր ոլորտներում երկկողմ հարաբերությունների ընդլայնմանն ուղղված քայլերը: Կողմերը շեշտել են ամերիկահայ համայնքի դերակատարությունը երկու երկրների միջեւ բարեկամության զարգացման գործում:

Посол Армении в США  Варужан Нерсисян 11 января вручил свои верительные грамоты президенту США Дональду Трампу. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе посольства Армении в США.
Посол, приветствуя президента Трампа от имени президента, премьер-министра и народа Армении, отметил, что для него большая честь представлять Армению в Соединенных Штатах в этот важный период.
В ходе краткой беседы на церемонии вручения верительных грамот президент Трамп и посол Нерсисян подчеркнули важность шагов, направленных на расширение двусторонних отношений.