Կալիֆորնիա նահանգի Ռանչո Կորդովա քաղաքի բնակչուհի Սիլվա Մամիկոնյանին դեպի Հայաստան արտաքսում է սպասվում, հայտնում է Sacbee պորտալը։ Միգրացիոն ծառայության աշխատակիցները պնդում են, որ Մամիկոնյանը ԱՄՆ է եկել ապօրինի ճանապարհով՝ 9 տարի առաջ՝ օգտագործելով ուրիշի անձնագիրը եւ հավաստիացնելով, որ ԱՄՆ քաղաքացի է։
Նրա ամուսինը եւ երկու տղաները ԱՄՆ քաղաքացիներ են։
Ընտանիքի բարեկամ Ռասս Ռիիսը հայտնել է, որ փաստաբանական ծառայության դիմաց 100 հազար դոլար վճարելու համար ընտանիքին օգնել են բարեկամներն ու ընկերները։ Այժմ նրան արտաքսելու հարցով լսումը քննման փուլում է եւ գտնվում է ԱՄՆ վերաքննիչ 9-րդ շրջանային դատարանում։

Жительнице города Ранчо Кордова, штат Калифорния, Сильве Мамигонян грозит депортация в Армению, сообщает портал Sacbee. Представители иммиграционной службы настаивают на том, что Мамигонян прибыла в Штаты незаконным путем 9 лет назад, используя чужой паспорт и утверждая, что является гражданкой США.
«Суд отклонил претензию, однако служба иммиграции и таможенного контроля США продолжает утверждать данный факт. Теперь семья разваливается», - отмечает друг семьи Расс Риис.
Ее муж Нишан Симонян и двое сыновей являются гражданами США.
Риис сообщила, что друзья и родственники помогли супружеской паре выплатить адвокатский гонорар в размере $100 тыс. Тем временем, слушание по вопросу ее депортации находится в процессе рассмотрения в 9-ом окружном Апелляционном суде США.