Հայաստանի Արտաքին գործերի նախարարությունը շտկումներ է կատարել ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հայտարարության մեջ, որն առնչվում է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ներկայացուցիչների հետագա հանդիպումներին:
«Ինչպես գիտեք, համանախագահների կողմից առաջարկ է արվել կազմակերպելու Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպում։ Եվ նախարարի կողմից ճեպազրույցի ժամանակ անդրադարձ է կատարվել հենց այդ հանդիպման հնարավորությանը»,- պարզաբանել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Աննա Նաղդալյանը:
Նշենք, որ նախօրեին ԱԳ նախարարը հարցազրույց էր տվել մի քանի լրատվամիջոցների որոնք լուսաբանում էին Բրյուսելում «Արեւելյան գործընկրության» ծրագրի 10-ամյակին նվիրված միջոցառումը: Պաշտոնական հաղորդագրության սկզբնական տարբերակում ենթատեքստից հետեւում է, որ նախարարը խոսում է բարձր մակարդակով հանդիպման հնարավորության մասին: Ավելի ուշ հարցազրույցի տեքստը շտկվել էր:

МИД Армении внес корректировки в заявление министра иностранных дел Зограба Мнацаканяна  касательно дальнейших встреч представителей Армении и Азербайджана.
«Как известно, от сопредседателей поступило предложение организовать встречу глав МИД Армении и Азербайджана. В ходе брифинга министр комментировал возможность именно этой встречи», - пояснила пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
Отметим, что накануне глава МИД дал интервью нескольким СМИ, освещавшим в Брюсселе мероприятие к 10-летию программы «Восточное партнерство». В первоначальной версии официального сообщения из контекста следует, что  министр  говорит о возможности встречи на высшем уровне. Позже текст интервью был скорректирован.