Եթե նախկին իշխանությունները կոռումպացված էին, ժողովուրդն ավելի լավ էր ապրում, այս իշխանությունները կոռումպացված չեն, ժողովուրդն ինչու է ավելի վատ ապրում ո՞վ կարող է այս հարցի պատասխանը տալ: Այս մասին այսօր՝ հոկտեմբերի 31-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Պետրոսյանը:
«Տնտեսական հեղափոխությունը մնաց օդում կախված, ոչ մի ներդրող այս մթնոլորտի պայմաններում, երբ շարունակում են մարդկանց ազատազրկել, դատավորներին սպառնալ, ներդրում չի անելու»,-ասաց նա:
Պատգամավորն անդրադարձավ նաեւ ՍԴ-ի վերաբերյալ Վենետիկի հանձնաժողովի նախագահի դիրքորոշմանը՝ նշելով. «Վենետիկի հանձնաժողովը նույնպես ՍԴ-ի շուրջ տեղի ունեցող զարգացումներում քաղաքական ենթատեքստ է տեսնում եւ դա երեւաց հանձնաժողովի նախագահ Ջիանի Բուքիքիոյի հարցազրույցից: Եթե նա խոսում է ճնշումների մասին, սրանով իրավականից գալիս ենք քաղաքական դաշտ:
ՍԴ-ում միայն մեկ ճգնաժամ կա, որի անունը Վահե Գրիգորյան է, որը բացարձակապես չի մասնակցում ՍԴ աշխատանքներին, բայց ծառերի տակ ինքնագոհ հարցազրույց է տալիս ու ասում, որ այդպիսի մարմին չկա: Եթե ՍԴ գոյություն չունի, չգործող կառույցի նախագա՞հ ես ուզում դառնալ»:
Նա նշեց, որ Վահե Գրիգորյանին հետ կանչելու մտադրություն ինքն անձամբ ունի. «Չի բացառվում, որ մենք այդ նախաձեռնությամբ հանդես գանք: Այս երկրում ոչ մի անբան մարդ պաշտոնի չլինի, լինելու դեպքում՝ էլ աշխատավարձ չստանա»:

If the former authorities were corrupt, and the incumbent authorities aren’t, how is it that the people were living better during the former authorities’ administration? Who can give the answer to this question? This is what deputy of the Prosperous Armenia faction of the National Assembly of Armenia told journalists today.
“The economic revolution didn’t take place. No investor will make an investment in this atmosphere in which people are deprived of liberty and judges are under threat,” he said.
The deputy also touched upon the position of the President of the Venice Commission on the Constitutional Court of Armenia and stated the following: “The Venice Commission also believes there is a political subtext in the developments unfolding in the Constitutional Court, and this can be seen in Gianni Buquicchio’s interview.
There is only one crisis in the Constitutional Court, and it is Vahe Grigoryan, who isn’t participating in the sessions of the Constitutional Court at all, but is giving interviews and saying that there is no such thing as a Constitutional Court in Armenia.” Petrosyan said he personally has the intention to recall Vahe Grigoryan.