Իրավապահ մարմինները ձգձգում են ՇՊՀ ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար Երվանդ Սերոբյանի դեմ քրեական գործի հարուցումը: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց քաղաքագետ Գագիկ Համբարյանը:
Նրա խոսքով՝ վերջին 2-3 օրվա ընթացքում Շիրակի մարզպետ Տիգրան Պետրոսյանը Շիրակի դատախազ Կարեն Գաբրիելյանի միջոցով փորձում է ձգձգել քրեական գործի հարուցումը մինչեւ հանրաքվեն: «Հարցը վերաբերում է փաստաթղթերի կեղծմանը: Սերոբյանը փաստացի ստանձնել է դասախոսությունների կամ ուսանողների աշխատանքների գիտական ղեկավարման պարտավորությունները, սակայն այդ ամենով զբաղվում են այլ մարդիկ, իսկ նա միայն փաստաթղթեր է ստորագրում»,- նշեց Համբարյանը:

Правоохранительные органы затягивают с предъявлением обвинения исполняющему обязанности ректора Ширакского государственного университета Ерванду Серобяну. Об этом на встрече с журналистами 20 февраля заявил политолог Гагик Гамбарян.
По его словам, за последние 2-3 дня губернатор региона Тигран Петросян через прокурора Ширакской области Карена Габриеляна пытается затянуть возбуждение уголовного дела до референдума по изменению одной статьи Конституции. «Вопрос касается фальсификации документов. Серобян фактически берет на себя определенные обязанности по проведению лекций или научному руководству работами студентов, но всем занимаются иные люди, а он лишь подписывает документы», - отметил Гамбарян.