Հայաստանի Ազգային ժողովում մուտքի մոտ չափում են, առանց բացառության, բոլորի ջերմաստիճանը:
Ինչպես հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը, խորհրդարանի բոլոր հարկերում տեղադրվում են հակասեպտիկով բալոններ են տեղադրված, որպեսզի բոլորը ցանկացողները կարողանան ախտահանել իրենց ձեռքերը:
Իշխող «Իմ քայլը» դաշինքի պատգամավոր Հովհաննես Իգիթյանի կարծիքով` խորհրդարանականները նույնպես պետք է բուժզննում անցնեն` շենքի, աշխատակիցների եւ հյուրերի սանիտարահիգիենիկ անվտանգության ապահովման նկատառումներով: Այս միջոցները ձեռնարկվել են Հայաստանում նոր կորոնավիրուսի առաջին հաստատված դեպքի հայտնաբերումից հետո:
Հիշեցնենք, որ կիրակի երեկոյան Հայաստանում գրանցվել էր նոր կորոնավիրուսի առաջին հաստատված դեպքը: Հիվանդը հանրապետության 29-ամյա քաղաքացի էր, որը փետրվարի 28-ին կնոջ հետ Թեհրանից վերադարձել էր Հայաստան: Ծաղկաձորի «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցում վարակվածների հետ շփման մեջ եղած 31 անձ պահվել է կարանտինային պայամաններում: Կիրակի ՀՀ վարչապետն այդ պատճառով խնդրել էր չլքել Ծաղկաձորը եւ խուճապ չտարածել` հայտնելով, որ տեղեկություններ է ստացել, որ քաղաքացիները լքում են առողջարանային քաղաքը:

The temperatures of all Members of Parliament of Armenia are being taken at the entrance to the National Assembly, without exceptions.
As reported Armenian News-NEWS.am, antiseptics are placed on all floors of the parliament building so that MPs can disinfect their hands.
According to deputy of the ruling My Step Alliance Hovhannes Igityan, MPs also need to undergo medical checkups for ensuring sanitary-hygienic safety in the building and of the employees and guests. He added that Armenia took these measures after the first case of coronavirus was confirmed.
On Sunday, Armenia confirmed the first case of coronavirus. The patient is a 29-year-old citizen of Armenia who traveled from Tehran to Armenia on February 28. Thirty-one people who have interacted with the infected persons have been isolated at Golden Palace Hotel in Tsaghkadzor. On Sunday, the Prime Minister of Armenia asked people not to leave Tsaghkadzor and panic and informed that there was information that people were leaving the city.