Ֆրանսիայի Նանտ քաղաքի բնակիչը սրով հարձակվել է ոստիկանի վրա եւ վիրավորել նրան: Այս մասին հայտնում է Figaro թերթը` վկայակոչելով տեղի ոստիկանությունը:
Նշվում է, որ իրավապահները փորձել են կանխել վեճն ամուսինների միջեւ: Երբ նրանք դեպքի վայր են ժամանել, ենթադրաբար միջնադարյան սրով զինված տղամարդը վիրավորել է ոստիկանության աշխատակիցներից մեկին ազդրի եւ աճուկի շրջանում:
Միջադեպը տեղի է ունեցել շաբաթ օրը` հունվարի 30-ին: Ոստիկանությունը պարզել է, որ հարձակվողը գտնվում էր թմրանյութերի ազդեցության տակ: Երեքշաբթի` փետրվարի 2-ին, տղամարդը կկանգնի դատարանի առջեւ:

Житель французского города Нант напал на полицейского с саблей и ранил его. Об этом информирует газета Figaro со ссылкой на местную полицию.
Отмечается, что правоохранители пытались предотвратить ссору между супругами. Когда они прибыли на место инцидента, мужчина, вооруженный, предположительно, средневековым клинком, ранил одного из полицейских в бедро и пах.
Инцидент произошел в субботу, 30 января. Полиция установила, что нападавший находился под воздействием наркотических веществ. Во вторник, 2 февраля, мужчина предстанет перед судом.