Կանադայի կառավարությունը կհատկացնի 2.25 միլիոն կանադական դոլար (1,76 միլիոն ԱՄՆ դոլար)՝ ի աջակցություն Բելառուսում քաղաքացիական հասարակությանը: Այդ մասին ասվում է կիրակի Կանադայի ԱԳ նախարար Մարկ Գարնոյի տարածած հաղորդագրության մեջ, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Կանադան կհատկացնի 2.25 միլիոն դոլար՝ ի աջակցություն քաղաքացիական հասարակության կազմակերպություններին, որոնք աշխատում են Բելառուսում ժողովրդավարությունը զարգացնելու ուղղությամբ»,-ասվում է փաստաթղթում: ԱԳՆ-ում նշել են, որ հաստկացված միջոցները կօգնեն ամրապնդել բելառուսական քաղաքացիական հասարակության բազմազանությունը, կայունությունն ու արդյունավետությունը, որը պաշտպանում է իր իրավունքներն ու քաղաքացիական ազատությունները: Այդ միջոցները, մասնավորապես, կհատկացվեն անկախ ԶԼՄ-ներին աջակցելու համար:

Правительство Канады выделит 2,25 млн канадских долларов ($1,76 млн) на поддержку гражданского общества в Беларуси. Об этом говорится в распространенном в воскресенье заявлении главы МИД Канады Марка Гарно, передает ТАСС.
«Канада выделит 2,25 млн долларов на поддержку организаций гражданского общества, которые работают над продвижением демократии в Беларуси», - говорится в документе. В МИД указали, что выделенные средства «помогут укрепить разнообразие, устойчивость и эффективность белорусского гражданского общества, которое отстаивает свои права и гражданские свободы». Данные средства, в частности, пойдут на поддержку независимых СМИ.