Կանադայի կառավարությունը կհատկացնի 2.25 միլիոն կանադական դոլար (1,76 միլիոն ԱՄՆ դոլար)՝ ի աջակցություն Բելառուսում քաղաքացիական հասարակությանը: Այդ մասին ասվում է կիրակի Կանադայի ԱԳ նախարար Մարկ Գարնոյի տարածած հաղորդագրության մեջ, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Կանադան կհատկացնի 2.25 միլիոն դոլար՝ ի աջակցություն քաղաքացիական հասարակության կազմակերպություններին, որոնք աշխատում են Բելառուսում ժողովրդավարությունը զարգացնելու ուղղությամբ»,-ասվում է փաստաթղթում: ԱԳՆ-ում նշել են, որ հաստկացված միջոցները կօգնեն ամրապնդել բելառուսական քաղաքացիական հասարակության բազմազանությունը, կայունությունն ու արդյունավետությունը, որը պաշտպանում է իր իրավունքներն ու քաղաքացիական ազատությունները: Այդ միջոցները, մասնավորապես, կհատկացվեն անկախ ԶԼՄ-ներին աջակցելու համար:

Marc Garneau, Minister of Foreign Affairs of Canada, on Sunday announced that the country will provide $2.25 million (US$1.76 million) to support civil society organizations who are working to help advance democracy in Belarus, Global Affairs Canada reported.
“This support is in addition to a previous announcement of $600,000 to respond to the needs of civil society in Belarus, with a focus on women and independent media. The new funding will help strengthen the diversity, sustainability, and effectiveness of Belarussian civil society as they advocate for their rights and civil liberties to be respected,” Global Affairs Canada added.