Ավստրիական բանակը Թուրքիայում դադարեցրել է փրկարարական աշխատանքները «չճանաչված խմբերի» միջեւ բախումների պատճառո, հաղորդում է Reuters-ը՝ հղում անելով Ավստրիայի պաշտպանության նախարարության ներկայացուցչին:
Նախարարության ներկայացուցիչ Մայքլ Բաուերը Twitter-ում գրել է, որ Ավստրիայի զինված ուժերի տարերային աղետների օգնության ստորաբաժանումը պատրաստ է հետագա փրկարարական գործողություններին, երբ աշխատանքային իրավիճակը դառնա անվտանգ:
Ավելի վաղ AFP-ն հայտնել է անհայտ խմբերի միջեւ բախումների եւ այն մասին, որ  ավստրիական զորքերը այլ միջազգային կազմակերպությունների հետ միասին թաքնվել են բազային ճամբարում եւ սպասել հրահանգների:
Ավստրիայի զինված ուժերը դադարեցրել են փրկարարական գործողությունները Թուրքիայի Հաթայ նահանգում «անվտանգության հետ կապված բարդ իրավիճակի պատճառով», նշում է Bloomberg-ը:

The Austrian army has suspended rescue operations in quake-hit Turkey due to "an increasingly difficult security situation," its spokesperson said in a tweet on Saturday, Reuters reported.
Ministry spokesperson Michael Bauer tweeted that the Austrian Forces Disaster Relief Unit (AFDRU) was available for further rescue operations when the working environment became safe.
"The chances of saving a life bears no reasonable relation to the safety risk," Lieutenant Colonel Pierre Kugelweis said in a statement on Saturday. "There is increasing aggression between groups in Turkey," he said.
AFP news agency reported clashes between unidentified groups, and that Austrian troops were sheltering in a base camp with other international organizations and were awaiting instructions.