Սինգապուրը վերսկսել է անվճար քաղաքային շրջագայությունները տարանցիկ ավիաուղեւորների համար, որոնց երկրում գտնվելու ժամանակը տեւում է առնվազն հինգուկես ժամ, բայց ոչ ավելի, քան 24 ժամ, հայտնում է Travel News Asia-ն։
Շրջագայությունների համար մասնակիցները պետք է ունենան նաեւ Սինգապուրի մուտքի վիզա։
Changi Airport Group-ի (CAG), Singapore Airlines-ի (SIA) եւ Սինգապուրի տուրիզմի խորհրդի կողմից կազմակերպված շրջագայությունները վերսկսվել են COVID-19-ի պատճառով տեւած երեքամյա դադարից հետո։
Շրջագայությունները տեւում են 2,5 ժամ եւ կիրականացվեն ամեն օր։
«Հուսով ենք, որ շրջագայությունները կոգեշնչեն տարանցիկ ուղեւորներին հետագայում ավելի երկար ուղեւորություններ ծրագրել Սինգապուրում», -ասել է Չանգ Չի Պեյը՝ Սինգապուրի տուրիզմի խորհրդի մարքեթինգի խմբի գլխավոր տնօրենի օգնականը։

Сингапур возобновил бесплатные экскурсии по городу для транзитных авиапассажиров, у которых время стыковки длится не менее пяти с половиной, но не более 24 часов, сообщает Travel News Asia.
Для участия в турах участникам также потребуется действующая въездная виза в Сингапур.
Как уточняет TourDom.ru, российским путешественникам доступен безвизовый транзит, и они могут осмотреть город.
Экскурсии, организованные Changi Airport Group (CAG), Singapore Airlines (SIA) и Сингапурским советом по туризму (STB), возобновились после трехлетнего перерыва, вызванного COVID-19.
Туры длятся два с половиной часа и будут доступны ежедневно. В планах увеличение до девяти экскурсий в сутки.
«Мы надеемся, что экскурсии вдохновят транзитных пассажиров на планирование более длительных поездок в Сингапур в будущем», — прокомментировал новость Чанг Чи Пей, помощник генерального директора группы маркетинга Совета по туризму Сингапура.