Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների միջազգային զարգացման գործակալության (ԱՄՆ ՄԶԳ) տնօրենի տեղակալ Ալեքսանդր Սոկոլովսկիին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության տնօրեն Ջոն Ալելոն:
Կառավարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը ԱՄՆ ՄԶԳ գործընկերներին ներկայացրել է Լեռնային Ղարաբաղի բռնի տեղահանված հայերի առաջնային կարիքների հասցեագրմանն ուղղված միջնաժամկետ և երկարաժամկետ ծրագրերի ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները:
Զրուցակիցները քննարկել են ԱՄՆ ՄԶԳ կողմից Լեռնային Ղարաբաղի բռնի տեղահանված հայերին աջակցության հնարավոր ուղղությունները, անդրադարձել մասնավորապես բնակապահովման խնդրին, ինչպես նաև մտքեր փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ:

Deputy Armenian Prime Minister Mher Grigoryan received Alexander Sokolovsky, Deputy Director of the United States Agency for International Development (USAID) for European and Eurasian Affairs. USAID Armenia mission director John Allelo was also present at the meeting.
According to a press release by the government, Mher Grigoryan presented the USAID partners with the mid-term and long-term projects aimed at addressing the primary needs of forcibly displaced Armenians from Nagorno-Karabakh.
They discussed the possible directions of USAID assistance to forcibly displaced Armenians from Nagorno-Karabakh, specifically addressed the issue of housing, and also exchanged ideas on regional developments.