Քրեական ոստիկանության Լոռու մարզի ծառայողները ապրիլի 26-ին Վանաձոր քաղաքում սպանության դեպք են կանխել։
ՆԳՆ ոստիկանությունից NEWS.am–ին հայտնում են, որ ձեռնարկած համալիր օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում քրեական ոստիկանները փաստական տվյալներ են ձեռք բերել, որ Վանաձոր քաղաքի բնակիչ մի խումբ երիտասարդներ 36-ամյա համաքաղաքացու հետ ունենալով թշնամական հարաբերություն՝ նախնական համաձայնությամբ նախապատրաստել են նրա սպանությունը, ինչպես նաև նախապատրաստել ավազակային հարձակումներ ու բնակարանային գողություններ։
Ըստ տեղեկությունների՝ պարզելով բնակության հասցեն՝ երիտասարդները գրեթե ամեն օր զենքով ու դանակներով զինված դարանակալումներ են իրականացրել 36-ամյա համաքաղաքացու տան մոտ։ Հանցավոր մտադրությունը փորձել են իրականացնել մարտի 22-ին, սակայն ավարտին չեն հասցրել։
Լոռու մարզային քննչական վարչությունում ապրիլի 18-ին նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Քրեական ոստիկանների ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում դեպքի երեք մասնակից կալանավորվել է, մեկը՝ ձերբակալվել։

Сотрудники Уголовной полиции Лорийской области 26 апреля предотвратили убийство в городе Ванадзор.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства внутренних дел республики, в результате проведенных комплексных оперативно-розыскных мероприятий сотрудники Уголовной полиции получили фактические данные о том, что группа молодых жителей города Ванадзор, имея враждебные отношения с 36-летним гражданином, по предварительному сговору, подготовила его убийство, а также разбойные нападения и квартирные кражи.
По имеющимся сведениям, установив адрес проживания, молодые люди почти каждый день устраивали засады возле дома 36-летнего гражданина, будучи вооруженными оружием и ножами. Преступное намерение они попытались осуществить 22 марта, однако не довели его до конца.
3 участников инцидента арестованы, 1 - задержан. Предпринимаются меры по обнаружению еще одного человека.