Իսպանական Սալամանկա նահանգում ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունում ազգային հավաքականի հաղթանակը նշելու ժամանակ շատրվանի փլուզման հետևանքով մեկ դեռահաս է զոհվել, ևս երեքը ստացել են վնասվածքներ։ Հուլիսի 20-ին այս մասին հայտնել է «Europa Press» գործակալությունը՝ հղում անելով ոստիկանության աղբյուրներին։
Միջադեպը տեղի է ունեցել Սյուդադ-Ռոդրիգո քաղաքում՝ հուլիսի 19-ի լույս 20-ի գիշերը։
Գործակալության տվյալներով՝ հավաքականի հաղթանակից ոգևորված երիտասարդները հավաքվել են քաղաքի շատրվանի մոտ։ Կառույցի մի հատվածը փլուզվել է, և քարերից մեկն ընկել է 13-ամյա դեռահասի վրա։ Չնայած ցուցաբերված օգնությանը՝ նրան փրկել չի հաջողվել։ Եվս երեք երիտասարդներ ստացել են վնասվածքներ և գտնվում են ծանր վիճակում։ Դեպքի հանգամանքները պարզվում են։

Один подросток погиб и еще трое человек получили ранения в результате обрушения фонтана в испанской провинции Саламанка во время празднования победы национальной сборной на чемпионате мира по футболу. Об этом 20 июля сообщило агентство Europa Press со ссылкой на источники в полиции.
Инцидент произошел в городе Сьюдад-Родриго в ночь с 19 на 20 июля.
По данным агентства, молодые люди, воодушевленные триумфом сборной, собрались у фонтана в городе Сьюдад-Родриго. Часть конструкции обрушилась, и один из камней упал на 13-летнего подростка. Он погиб, несмотря на попытки оказать ему помощь. Еще трое молодых людей получили травмы и находятся в тяжелом состоянии. Обстоятельства происшествия устанавливаются.