ՀՀ Քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչության պետ Արթուր Մնոյանի կողմից Ապարանի քննչական բաժնում  ստեղծված քննչական խմբում պարզվել է երեկ՝ սեպտեմբերի 2-ին, Արագածոտնի մարզում տեղի ունեցած խոշոր ու ողբերգական ավտովթարի հետևանքով մահացածների և վիրավորների ինքնությունը։
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով՝ մահացածներին են Ս․ Կարապետյանը, Ս․ Թմոյանը, Թ․ Թմոյանը, Մ․ Մանուկյանը և Ի․ Պապյանը։Վիրավորներին են Ս. Երիցյանը, Վ․ Գևորգյանը, Ն․ Գևորգյանը, Մ․ Գրիգորյանը, Ք․ Գրիգորյանը, Մ․ Նիկողոսյանը, Մ․ Բեգոյանը, Գ․ Ավագյանը, Ա․ Գևորգյանը, Ա․ Ղարիբյանը և Լ․ Գևորգյանը։
Ըստ նախնական տեղեկությունների վթարի մեղավորը եղել է «Opel Zafira»-ն, որը դուրս է եկել հանդիպակաց երթևեկելի գոտի և ճակատային բախում ունեցել Երևան-Արթիկ երթուղին սպասարկող «ՊԱԶ» ավտոբուսին։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ սեպտեմբերի 2-ին, խոշոր ու ողբերգական ավտովթար էր տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում։ Ժամը 17:15-ի սահմաններում Քուչակ-Ապարան ավտոճանապարհին բախվել էին մարդատար «ՊԱԶ» ավտոբուսն ու «Opel Zafira» մակնիշի ավտոմեքենան։
Վթարի հետևանքով 5 հոգի մահացել էին, 11 հոգի տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել էին Ապարանի և տարբեր բժշկական կենտրոններ։

The investigation team set up in the Aparan city investigation department of the Aragatsotn provincial investigation department of the Investigative Committee of Armenia has determined the identities of those who died and were injured in the big road accident that occurred in Aragatsotn Province on Wednesday.
According to shamshyan.com, those who died are S. Karapetyan, S. Tmoyan, T. Tmoyan, M. Manukyan, and I. Papyan. And the injured are S. Yeritsyan, V. Gevorgyan, N. Gevorgyan, M. Grigoryan, K. Grigoryan, M. Nikoghosyan, M. Begoyan, G. Avagyan, A. Gevorgyan, A. Gharibyan, and L. Gevorgyan.
According to preliminary information, the one at fault in the accident was the car that had crossed into the oncoming lane and collided head-on with the bus serving the Yerevan-Artik public transport route.
A major and tragic road accident occurred Wednesday in Aragatsotn Province of Armenia. At around 17:15, a passenger bus and a car collided on the Kuchak-Aparan motorway.
As a result, 5 people died, 11 others sustained injuries and were taken to Aparan city and various other medical centers.