Հայաստանի հանրապետական կուսակցությունը առանձնակի ակնկալիքներ չունի շաբաթվա վերջին Հայաստանի, Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի նախագահների եռակողմ հանդիպումից: Այդ մասին հունվարի 18-ին լրագրողներին հայտնել է ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, ֆինանսաբյուջետային հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը:
«Չեմ կարծում, որ որեւէ հռչակագիր լինի, որտեղ էական փոփոխություններ կարող են արձանագրվել: Ադրբեջանական ապակառուցողական դիրքորոշումը, ցավոք սրտի, որեւէ հույս չի թողնում կարծելու, որ առաջիկայում առաջընթաց կլինի»,- նշեց Մինասյանը:
Անդրադառնալով այսօր՝ հունվարի 18-ին Մոսկվայում Հայաստանի եւ Ռուսաստանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի եւ Դմիրտի Մեդվեդեւի հանդիպմանը, Գագիկ Մինասյանը նկատեց. «Բացի ռազմավարական գործընկերների սովորական հանդիպումից, կարծում եմ՝ առանձին քննարկման առարկա պետք է դառնա ղարաբաղյան հակամարտությունը, եւ երկու կողմերի՝ իրար տեսակետներին ծանոթանալն ու իրար մոտեցնելը: Անհրաժեշտ է, որ երկու կողմերը իմանան իրար տեսակետները, որ եռակողմ հանդիպմանը անակնկալներ չլինեն»:

Ruling Republican Party of Armenia (RPA) has no over-optimistic expectations of the Armenian-Azerbaijani-Russian Presidents’ meeting scheduled this weekend, RPA MP Gagik Minasyan told the journalists today.
“I do not think any statement on significant changes will be voiced. Azerbaijan’s unconstructive stance unfortunately leaves no hope for any progress in the near future,” he underlined.
Speaking of Jan.18 Sargsyan-Medvedev meeting, Minasyan said, “I believe that Karabakh issue will be definitely discussed at the meeting, as well as both sides’ stance and their possible convergence. The exchange of the sides’ stand is essential to avoid surprise in the course of trilateral meeting.”