Արագածոտնի մարզպետարանը կստանա «Պեժո Փարս» մակնիշի մեքենա: 2007 թ. արտադրության մեքենան ներկայում գտնվում է ՀՀ կառավարությանն առընթեր պետական գույքի կառավարման վարչության հաշվեկշռում:
Հավանաբար սա այն մեքենան է, որ մինչ 2012 թ. շահագործվել է ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարության կողմից, այնուհետ հանվել է աճուրդի, սակայն չի իրացվել: Մեքենայի սկզբնական արժեքն է 5,6 մլն դրամ:
Արագածոտնի մարզպետ Սարգիս Սահակյանը գրությամբ խնդրել է պետական գույքի կառավարման վարչությանը՝ մեքենան հատկացնել իրեն: Վարչությունն էլ թույլտվության համար դիմել է ՀՀ կառավարությանը, որն այդ հարցը ներառել է դեկտեմբերի 20-ի նիստի օրակարգում:

Областное управление Арагацотнской области Армении получит автомобиль «Пежо Парс» от Правительства. Автомобиль выпуска 2007 г. сейчас находится на балансе Агентства по управлению госимуществом при Правительстве Армении.
По всей видимости, это тот автомобиль, который до 2012 г. использовался министерством территориального управления Армении, после был вынесен на аукцион. Начальная стоимость машины – 5.6 млн драмов.
Губернатор Арагацотнской области Саркис Саакян письменно попросил выделить автомобиль ему. Для получения разрешения Комитет обратился в Правительство, которое включило вопрос в повестку дня заседания 20 декабря.