Էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանը իր գոհունակությունն ու շնորհակալությունն է հայտնում Լեւոն Տեր-Պետրոսյանին իր կատարած իմաստուն քայլի համար: Այս մասին այսօր` դեկտեմբերի 27-ին հրավիրված ասուլիսին ասաց էպոսագետ, նախագահի թեկնածու Վարդան Սեդրակյանը` հավելելով, թե մյուս թեկնածուների գոռոզությունը թույլ չի տա շնորհակալություն հայտնել:
Նրա խոսքով, Լեւոն Տեր-Պետրոսյանն իր չառաջադրվելով խոչընդոտներ չի ստեղծի իր քարոզարշավի ընթացքում: «Ռոբերտ Սեդրակովիչին եւս շնորհակալ եմ, որ չառաջադրվեց եւ իմ քարոզարշավի ընթացքում արհեստական խոչընդոտներ չստեղծեց: Ինձ համար մեծ պատիվ կլինի ընտրություններից եւ իմ հաղթանակից հետո աշխատել նրանց հետ: Ես ասել էի, որ երբ նախագահ դառնամ, նրանք կդառնան իմ խորհրդականները: Ինչ վերաբերում է Սերժ Սարգսյանին, ապա քաղաքակիրթ պայքարից հետո նա կպարտվի եւ նույնպես կդառնա իմ ավագ խորհրդատուն»,- ավելացրեց Վարդան Սեդրակյանը:
Հարցին, թե ինչու Գագիկ Ծառուկյանից շնորհակալություն չի հայտնում չառաջադրվելու համար, Սեդրակյանը պատասխանեց, թե Ծառուկյանից շնորհակալություն հայտնելու իմաստ չի տեսնում, քանի որ քաղաքականության մեջ իրեն հետաքրքրում են վերը նշված երեք մարդիկ: Ինչպես նաեւ ավելացրեց, որ ԲՀԿ-ն իր համար ոչ թե քաղաքական կուսակցություն է, այլ ՀՀԿ-ի դուստր ձեռնարկությունը: «Ավելին` շնորհակալություն հայտնեցի Ռոբերտ Քոչարյանին, երեւի այդ շնորհակալությունների մի մասը կուղղի Գագիկ Ծառուկյանին»,- ավելացրեց Վարդան Սեդրակյանը:

Специалист по эпосу Вардан Седракян, который собирается баллотироваться на президентских выборах Армении, выражает свою благодарность и признательность Левону Тер-Петросяну за его мудрый шаг. Об этом он заявил на пресс-конференции 27 декабря, добавив, что гордость остальных кандидатов не позволит им выразить благодарность.
По его словам, лидер Армянского национального конгресса Левон Тер-Петросян, отказавшись баллотироваться в президенты, не создаст препятствий в ходе его избирательной кампании. «Роберту Седраковичу тоже я благодарен за то, что он не выдвинул своей кандидатуры и не создал искусственных препятствий в ходе моей избирательной кампании. Для меня будет большой честью работать с ними после выборов и моей победы. Я сказал, что, когда стану президентом, они станут моими советниками. Что касается Сержа Саргсяна, то после цивилизованной борьбы он потерпит поражение и тоже станет моим старшим советником»,– добавил Вардан Седракян.
Отвечая на вопрос о том, почему он не благодарит лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна за отказ баллотироваться, Седракян сказал, что не видит смысла благодарить Царукяна, поскольку в политике его интересуют вышеуказанные три человека. Он также добавил, что для него партия «ПА» – не политическая партия, а дочерняя компания Республиканской партии Армении.