Հայաստանի ոստիկանությունը կարգազանց հետիոտների նկատմամբ պատժիչ միջոցներ կիրառելուց անցել է հորդորներին: Այդ մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 28-ի ն կայացած մամուլի ասուլիսում նշել է Հայաստանի ճանապարհային ոստիկանության ճանապարհապարեկային ծառայության բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Նորիկ Սարգսյանը:
Ըստ նրա` 2011թ. կարգազանց հետիոտները տուգանվում էին: Ընդհանուր առմամբ, տուգանվել էր 40 հազար մարդ: 2012թ. ռազմավարությունը փոխվել է. Ճանապարհային ոստիկանությունն սկսել է նախապատվությունը տալ խախտումների պրոֆիլակտիկային եւ բացատրական աշխատանքին: Ըստ հեռացող տարվա արդյունքների` տուգանվել է 17 հազար մարդ, ընդ որում՝ պատկերը բավական բարելավվել է: «Դուք ինքներդ էլ հավանաբար նկատել եք, որ մարդիկ ավելի կարգապահ են դարձել, խախտումների թիվը կրճատվել է», - ընդգծել է Նորիկ Սարգսյանը:

Полиция Армении в отношении несознательных пешеходов от карательных мер перешла к внушениям. Об этом сообщил начальник отдела Дорожно-патрульной службы Дорожной полиции Армении, полковник Норик Саркисян на пресс-конференции 28 декабря.
По его словам, в 2011 году в отношении недисциплинированных пешеходов применялись штрафы – в целом оштрафованы 40 тысяч человек. В 2012 году тактика изменилась – Дорожная полиция стала отдавать предпочтение профилактике нарушений и разъяснительной работе. По итогам уходящего года, оштрафованы 17 тысяч человек, при этом картина улучшилась. «Вы и сами наверняка замечали, что люди стали более дисциплинированными, число нарушений сократилось», - подчеркнул Норик Саркисян.