Հունվարի 14-ից կսկսեն հավաքել Երեւանի ամանորյա ձեւավորումը: Այս մասին  NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց Երեւանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արթուր Գեւորգյանը: Նա նշեց, որ կհավաքեն այն ամենը, ինչ տոնական է եւ կապ ունի Ամանորի հետ, իսկ մնացած ամեն ինչ կմնա, օրինակ`լուսավորությունը եւ այլն:
Հիշեցնենք, որ Երեւանի ամանորյա նախատոնական ձեւավորումը, ինչպես նաեւ գլխավոր տոնածառի ձեւավորումը սկսվել էր նոյեմբերի վերջին եւ ավարտվել մինչեւ դեկտեմբերի 20-ը: Գլխավոր տոնածառը պատրաստ էր դեկտեմբերի 15-ին,բայց  լույսերը քաղաքապետը հանդիսավոր միացրեց դեկտեմբերի 20-ին:

С 14 января начнут собирать праздничное оформление Еревана. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am сообщил начальник управления информации и по связям с общественностью мэрии Еревана Артур Геворкян. По его словам, соберут все праздничное и связанное с Новым годом.
Напомним, что предпраздничное оформление Еревана, а также оформление новогодней елки, началось в конце ноября и завершилось 20 декабря. Главная елка была готова 15 декабря, а огни на ней 20 декабря торжественно зажег мэр Еревана Тарон Маркарян.
Праздничные мероприятия в Ереване завершит новогодняя концертная программа 13 января на Площади Свободы.