Թուրքիայում «մեծ կաշառք» գործողությունը հետաքննած Զեքերիա Օզն այցելել է իր նոր աշխատանքի վայր եւ վերցրել իր տարեկան արձակուրդը։
Թուրքական Sozcu պարբերականի փոխանցմամբ՝ Ստամբուլի նախկին փոխդատախազ Զեքերիա Օզը, ում «մեծ կաշառք» գործողությունից հետո նշանակել էին շատ ավելի ցածր պաշտոնում՝ Ստամբուլի Բաքըրքյոյի շրջանի դատախազի տեղակալ, այցելել է Բաքըրքյոյի դատախազություն եւ վերցրել իր տարեկան արձակուրդը։
Նշենք, որ Զեքերիա Օզը ավելի վաղ հայտարարել էր, թե Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը որոշ մարդկանց միջոցով իրենից պահանջել է դադարեցնել «մեծ կաշառքի» հետաքննությունը եւ ներողություն խնդրել, հակառակ դեպքում սպառնալով սպանել իրեն։

В Турции прокурор Зекериа Оз, расследовавший дело по операции «Крупная взятка», посетил место новой работы и взял свой ежегодный отпуск.
Как передает турецкий сайт «Sozcu», бывший заместитель прокурора Стамбула Зекериа Оз, которого после операции «Крупная взятка» назначили на более низкую должность заместителя прокурора стамбульского района Бакыркей, посетил прокуратуру и взял свой ежегодный отпуск.
Отметим, что Зекериа Оз ранее заявлял, что премьер-министр Турции Реджеп Тайип Эрдоган через определенных людей потребовал у него прекратить расследование операции «Крупная взятка» и попросить прощение, угрожая в противном случае убить его.