Հայ-իտալական ծագմամբ հայտնի ֆրանսիացի երգչուհի Էլեն Սեգարան «France 2» հեռուստաալիքի հաղորդումներից մեկի ընթացքում հայտարարել է, որ իր առողջական վիճակն իրեն թույլ չի տա համերգային շրջագայություն ունենալ Ֆրանսիայի տարածքում: Այդ մասին գրում է «Nouvelles d՝Arménie» ամսագիրը:
Երգչուհու «հազվադեպ հանդիպող հիվանդությունը» չի ազդել ձայն վրա, սակայն բուժումը արտաքին փոփոխությունների է հանգեցրել, որը կվերականգնվի բուժման ավարտից հետո:
2012թ.-ի ամռանը նա արթնացել ու հայտնաբերել էր, որ ձախ աչքը չի տեսնում: Բժիշկներն այն ժամանակ ախտորոշել էին հազվադեպ հանդիպող հիվանդություն: «Ամբողջովին կուրացել եմ եւ չեմ կարող երաշխավորել, որ շրջագայությունը տեղի կունենա: Այս պահին չեմ կարող նման բան ասել: Իհարկե, կանեմ ամեն հնարավորը, սակայն համոզված չեմ: Կախված է բուժման արդյունքներից: Ըստ էության ես թաքցնում է հիվանդության մասին վեց ամսվա ընթացքում», ասել է երգչուհին հարցազրույցի ժամանակ:

Известная французская певица армяно-итальянского происхождения Элен Сегара заявила в ходе одной передачи по телеканалу «France 2», что состояние ее здоровья может не позволить ей совершить концертное турне по территории Франции. Об этом пишет журнал «Nouvelles d՝Arménie».
«Редкое заболевание» певицы не повлияло на ее голос, однако лечение кортизоном привело к изменению внешности, которая восстановится после прекращения лечения.
Однажды летом 2012 года она проснулась и обнаружила, что ее левый глаз не видит. Врачи тогда диагностировали редкое заболевание. «Я полностью ослепла и не могу гарантировать, что совершу турне. Я не могу сказать это на данный момент. Конечно, я сделаю все возможное, но не уверена в этом. Я завишу от результатов медицинского лечения. По сути, я скрывала свою болезнь в течение шести месяцев»,– сказала певица во время интервью.