Թուրքիայում «Քաղաքակրթությունների դաշինք» նախագծի կողմից, որի համանախագահն է Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, կազմակերպվելիք հոգեւորականների հանդերձանքի ցուցահանդեսում տեղ է գտնելու նաեւ հայ հոգեւորականների հանդերձանքը:
Թուրքական Samanyolu-ի փոխանցմամբ` հոգեւորականների հանդերձանքի ցուցահանդեսը բացվելու է մայիսի 8-ին՝ Բուրսայի Օսմանյան ժողովուրդների տարազների եւ զարդերի թանգարանում:
Թուրք ազգագրագետ Էսաթ Ուլումայը, նշելով, որ այս ցուցահանդեսի բացման համար 3 տարվա աշխատանք է կատարվել, ավելացրել է. «Թանգարանում կցուցադրվեն հունական ուղղափառ, հայ, կաթոլիկ, ասորի, հրեա, ալեւի-բեքթաշիական եւ մահմեդական հոգեւորականների հանդերձանքները»:

In the frames of “Alliance of Civilizations” project co-sponsored by Turkish Premier Recep Tayyip Erdogan at the clothing exhibition to be held in Turkey Armenian priests’ robes will also be shown.
According to Turkish Samanyolu, the exhibition opens on May 8 in Ottoman folk costumes and jewelry museum in Bursa.
Turkish ethnographer Esat Ulumay noted that it took three years to make this exhibition happen, adding that Greek Orthodox, Armenia, Catholic, Assyrian, Jewish and Islamic costumes will be shown.