Հունաստանի խոշորագույն «Aegean Airlines» ավիաընկերությունը հայտարարել է հաջորդ տարվա ամռանը 10 երկրների 16 քաղաքներ, այդ թվում Երեւան, նոր չվերթների մասին: Այս մասին գրում է «Neos Kosmos» թերթը:
Այսպիսով, չվերթներն, ընդհանուր առմամբ, կիրականացվեն 134 ուղղություններով, որոնցից 34-ը՝ երկրի ներսում, իսկ 100-ը՝ արտերկրում, 42 երկրներում:
Ավիաընկերության ցանցում հաջորդ տարի կներառվեն Հելսինկին, Թուլուզը, Դովիլը, Մեցը, Նեապոլը, Պիզան, Մալթան, Քուվեյթը, Ամստերդամը, Պաֆոսը, Էր-Ռիադը, Տալինը, Օսլոն, Թեհրանը, Դուբրովնիկը եւ Երեւանը:
Մինչեւ հաջորդ տարվա ամառ, ավիաընկերությունն աշխատանքի կընդունի 250 մարդու, թեեւ արդեն վարձել է 147 մարդու, նախորդ տարի «Olympic Air»-ը կլանելուց հետո:

The Aegean Airlines company of Greece has announced it is adding sixteen new destinations in ten new countries, including Armenia, to its network next summer, Neos Kosmos reported.
As a result, the company’s flights will reach a total of 134 destinations, 34 domestic and 100 abroad in 42 countries.
The airline’s network will as of next year add Helsinki in Finland, Toulouse, Deauville and Metz in France, Naples and Pisa in Italy, Malta, Kuwait, Amsterdam in the Netherlands, Paphos in Cyprus, Riyadh in Saudi Arabia, Tallinn in Estonia, Oslo in Norway, Tehran in Iran, Dubrovnik in Croatia, and Yerevan in Armenia.
Up to next summer the airline is expected to hire 250 people, while it has hired 247 people since the absorption of Olympic Air last year.