2014թ. հունվար-սեպտեմբեր ամիսների ընթացքում «Բաշնեֆը». 2013թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատությամբ, 40%-ով ավելացրել է զուտ շահույթը: Ընկերության զուտ շահույթը կազմում է 45,4 մլրդ ռուբլի, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Ընդ որում, վերլուծաբանները այդ ցուցանիշը կանխատեսել են 46,54 մլրդ ռուբլի մակարդակում: 9 ամսվա ընթացքում ընկերության հասոյթը կազմել է 472,7 մլրդ ռուբլի, ինչը 13,3%-ով գերազանցում է 2013թ. հունվար-հունի ամիսների ցուցանիշը:
Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանի Դաշնային հակամենաշնորհային ծառայությունը դեկտեմբերի 15-ին բորսայում գների մանիպուլացման հատկանիշոներով կդիտարկի «Բաշնեֆթի», «Ռոսնեֆթի», «ԼՈՒԿՕԻԼ»-ի եւ նրա դուստր ընկերության՝ «ԼՈՒԿՕԻԼ-Ռեզերվնեֆտեպրոդուկտի» գործերը:

В январе-сентябре 2014 года «Башнефть» нарастила чистую прибыль на 40% по сравнению с показателем за аналогичный период 2013 года. Чистая прибыль компании достигла 45,4 миллиарда рублей, сообщают РИА Новости.
При этом аналитики, опрошенные агентством РИА Новости, прогнозировали показатель на уровне 46,54 миллиарда рублей. Выручка компании за девять месяцев составила 472,7 миллиарда рублей, что на 13,3% превышает показатель января-июня 2013 года. Прогноз составлял 472,526 миллиарда рублей.
Напомним, Федеральная антимонопольная служба (ФАС) России 15 декабря рассмотрит дело в отношении Башнефти, Роснефти, ЛУКОЙЛа и его дочки - ЛУКОЙЛ-Резервнефтепродукт по признакам манипулирования ценами на бирже.