Մեծ Բրիտանիայի բնակչուհի Էննի Մերֆին 40-ամյա դադարից հետո վերադարձել է մանկավարժական գործունեության: Օրերս 101-ամյա Էննին 30 գործազուրկների համար դասախոսություն է կարդացել՝ պատմելով իր կյանքի եւ աշխատելու շարժառիթների մասին:
Մերֆին ներկաներին նաեւ պատմել է XX դարի սկզբին Մեծ Բրիտանիայում հանքափորների գործադուլների եւ ազատության ու կանանց իրավունքների համար պայքարում Նելսոն Մանդելայի դերի մասին: Daily Mail-ի փոխանցմամբ, դահլիճը թոշակառու մանկավարժին ուղեկցել է բուռն ծափահարություններով:
Թոշակի անցնելուց հետո Մերֆին մենակ է ապրել, սակայն այս տարվա սեպտեմբերին տեղափոխվել է Գեյթսհեդի ծերանոց: Այստեղ էլ նա դասախոսություն է կարդացել:
Էննի Մերֆին ծնվել է 1913 թվականին: 1918-ին նա սկսել է սովորել Գեյթսհեդի Chopwell դպրոցում: Կինը մանկավարժական գործունեությունը սկսել է 1932 թվականին, Նորվիչի մանկավարժական քոլեջում, իսկ 1973-ին թոշակի է անցել:

Жительница Великобритании Энни Мерфи (Annie Murphy) вернулась к преподавательской деятельности после 40-летней паузы. На днях 101-летняя женщина выступила с лекцией перед группой из 30 безработных, во время которой она рассказала им о своей жизни и мотивации к труду.
Мерфи также рассказала присутствующим о забастовках шахтеров в Великобритании в начале XX века и роли Нельсона Манделы в борьбе за свободу и равные права для женщин. The Daily Mail сообщает, что зал провожал пенсионерку овациями.
С момента выхода на пенсию Мерфи жила одна, однако в сентябре этого года перебралась в дом престарелых в Гейтсхеде (графство Тайн и Уир). Здесь она и прочла свою лекцию.
Энни Мерфи родилась в 1913 году. В 1918 году ее отдали учиться в школу Chopwell в Гейтсхеде. Женщина начала преподавательскую карьеру в 1932 году в педагогическом колледже в Норвиче, а в 1973 году — вышла на пенсию.