ԱՄՆ ընտրությունների ժամանակաշրջանում Twitter միկրոբլոգների ցանցում ամենապոպուլյար հաղորդագրությունը մեջբերում է Դեմոկրատական կուսակցության թեկնածու Հիլարի Քլինթոնի ելույթից։  Այս մասին հայտնում է ցանցի ներկայացուցիչ Նիք Պացիլիոն։
«Ես դիմում եմ բոլոր փոքրիկ աղջիկներին, որոնք դիտում են ․․․երբեք մի կասկածեք, որ դուք կարեւոր դեր եք կատարում, ու որ դուք ուժեղ եք ու արժանի հնարավորությունների»,- ասել էր Քլինթոնը պարտությունից հետո իր ելույթում։
Այս հաղորդագրությունը ավելի քան մեկ միլիոն «լայք» էր ստացել ու մոտ 630 հազար անգամ վերահրապարակվել։
Hill պարբերականի փոխանցմամբ՝ երկրորդ տեղում դարձյալ Քլինթոնի «թվիթներից» է, բայց արդեն հունիսյան։ Դրանում նա Դոնալդ Թրամփին առաջարկում էր ջնջել հաշիվը Twitter-ում ։ Այդ կոչը վերահրապարակել էին 550 հազար օգտատերեր։
ԱՄՆ նախագահական ընտրություններն  անցել են նոյեմբերի 8-ին։ Հաղթող է ճանաչվել Հանրապետական կուսակցության թեկնածու Դոնալդ Թրամփը։

Самым популярным сообщением в сети микроблогов Twitter за время избирательного цикла в США в этом году стал отрывок из речи кандидата на пост президента от Демократической партии Хиллари Клинтон, в которой она признает свое поражение на выборах. Об этом сообщил представитель сети Ник Пацилио, передает РИА Новости.
«Я обращаюсь ко всем маленьким девочкам, которые смотрят… никогда не сомневайтесь, что вы играете важную роль, и что вы сильные и заслуживаете каждого шанса и возможности», — говорится в отрывке из речи Клинтон.
Это сообщение набрало более миллиона «лайков» и около 630 тысяч «ретвитов».
Как отмечает издание Hill, второе место занял еще один «твит» Клинтон, сделанный в июне. В нем она предлагает нынешнему избранному президенту Дональду Трампу удалить свой аккаунт в Twitter. Его «ретвитнули» более 550 тысяч пользователей.
Президентские выборы в США прошли 8 ноября. Победителем стал кандидат от Республиканской партии Дональд Трамп, который одержал верх над кандидатом Демократической партии Хиллари Клинтон.
Новая администрация США во главе с Трампом приступит к работе после инаугурации нового президента 20 января 2017 года.