Գրեթե 60 մարդ է մահացել Բրազիլիայի բանտերից մեկում արյունահեղ խռովության հետեւանքով: Reuters-ը հայտնում է, որ խռովության պատճառը թմրավաճառքով զբաղվող երկու բանդաների միջեւ ծագած պատերազմն էր:
Մանաուս քաղաքի (բանտն այնտեղ է գտնվում) իշխանությունների ներկայացուցչի խոսքով՝ զոհերի թիվը կարող է աճել: Ներկայումս իշխանությունները ցանկանում են պարզել, թե քանի դատապարտյալ է փախել:
Տեղական թերթը հաղորդել է, որ զոհվածների գլխատված մարմինները ցած էին նետում բանտի պարսպից: Խռովությունը ծագել է նախօրեին, որը հաջողվել է վերահսկողության տակ վերցնել միայն հունվարի 2-ին:

Около 60 человек погибли в результате кровавого бунта в одной из тюрем Бразилии. Как сообщает Reuters, причиной бунта стала война между бандами, занимающимися торговлей наркотиками.
По словам представителя властей города Манаус, где расположена тюрьма, число жертв может возрасти. В настоящее время власти пытаются уточнить, какому количеству заключенных удалось бежать.
Местная газета сообщила о том, что обезглавленные тела погибших выбрасывали с тюремных стен. Бунт вспыхнул накануне, взять его под контроль удалось только к утру 2 января.