Եվրամիությունը 1,5 մլն եվրո կհատկացնի Հայաստանում քաղաքացիական հասարակության զարգացման նոր նախագծի համար: Ապրիլի 10-ին Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության համագործակցության բաժնի ղեկավար Հոա-Բին Աճեմյանը հայտարարեց, որ կընդունվեն հիմնավորված ծրագրերը՝ հստակ չափելի արդյունքներով, որոնք հանուն պետության բարօրության շոշափելի փոփոխություններ կառաջացնեն:
«Կարող են լինել տուրիզմի զարգացման, պատմական ժառանգության քարոզչության, կանանց եւ երիտասարդների դերի մեծացման ծրագրեր: Կարեւորն այն է, որ ծրագրերը հստակ հիմնավորում պարունակեն»,- նշեց Աճեմյանը:
Նա նշեց քաղաքացիական հասարակության, որպես իշխանության աշխատանքի գնահատման ինստիտուտի, դերի մեծացման կարեւորությունը:

Евросоюз выделит 1,5 млн евро на новый проект развития гражданского общества в Армении. Как заявил 10 апреля руководитель отдела сотрудничества делегации Европейского союза в Армении Хоа-Бин Ачемян, приниматься будут обоснованные программы с чётко измеримыми результатами, которые приведут к ощутимым изменениям на благо республики.
«Здесь могут быть программы по развитию туризма, пропаганде исторического наследия, повышения роли женщин и молодёжи. Главное – чтобы программы содержали чёткое обоснование», - заметил Ачемян.