Եվրամիությունը 1,5 մլն եվրո կհատկացնի Հայաստանում քաղաքացիական հասարակության զարգացման նոր նախագծի համար: Ապրիլի 10-ին Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության համագործակցության բաժնի ղեկավար Հոա-Բին Աճեմյանը հայտարարեց, որ կընդունվեն հիմնավորված ծրագրերը՝ հստակ չափելի արդյունքներով, որոնք հանուն պետության բարօրության շոշափելի փոփոխություններ կառաջացնեն:
«Կարող են լինել տուրիզմի զարգացման, պատմական ժառանգության քարոզչության, կանանց եւ երիտասարդների դերի մեծացման ծրագրեր: Կարեւորն այն է, որ ծրագրերը հստակ հիմնավորում պարունակեն»,- նշեց Աճեմյանը:
Նա նշեց քաղաքացիական հասարակության, որպես իշխանության աշխատանքի գնահատման ինստիտուտի, դերի մեծացման կարեւորությունը:

The EU will allocate 1.5 million euro for a new civil society development project in Armenia.
Head of the Cooperation Section of the EU Delegation to Armenia, Hoa-Binh Adjemian, noted that substantiated programs with precisely measurable results, which will lead to tangible changes in favor of the republic, will be accepted.
According to him, this may include tourism development programs, historical heritage propaganda, and growth of the role of women and youth. The main thing is for the programs to have precise substantiation, Adjemian noted.
He also underscored the importance of the civil society as an institution assessing the work of the authorities.