Ավստրալիայի Նոր Հարավային Ուելս նահանգի արեւմուտքում ոստիկանությունը ձերբակալել է 12-ամյա տղային, որը ինքնուրույն մոտ 1300 կմ վարել է մեքենան՝ փորձելով հայտնվել երկրի մյուս ծայրում, հայտնում է Sydney Morning Herald–ը։
Դեպքը տեղի է ունեցել նախօրեին, սակայն ոստիկանությունը այսօր է հայտնել այդ մասին։ Տղան Քենդալ քաղաքից ուղեւորվում էր Պերտ, որը Ավստրալիայի մյուս ծայրում է գտնվում ու արդեն 1300 կմ ճանապարհ էր անցել։
Նրա խոսքով ոստիկանները մեքենայի վրա ուշադրություն ե ն դարձրել գետնին քսվող բամպերի պատճառով։ «Ստուգման ժամանակ պարզվել է, որ վարորդը 12 տարեկան տղա է, որը Քենդալից Պերտ է ուղեւորվում»,- ասել է ոստիկաններից մեկը։
Ոստիկանությունը ձերբակալել է տղային ու նրան բաժանմունք տարել։ Միջադեպի մյուս հանգամանքները չեն հայտնում։

Полиция задержала на западе австралийского штата Новый Южный Уэльс двенадцатилетнего мальчика, который самостоятельно проехал на автомобиле около 1300 километров, пытаясь попасть на другой конец страны, сообщает РИА Новости   со ссылкой на газету Sydney Morning Herald.
Инцидент произошел в субботу утром по местному времени, однако полиция сообщила о нем только в воскресенье. Как заявил официальный представитель полиции штата, мальчик направлялся из города Кендалл в Перт, который находится на противоположной стороне Австралии, и проехал уже около 1300 километров.
По его словам, полицейские обратили внимание на автомобиль из-за «тащившегося по земле» бампера. «Водителем, по результатам проверки, оказался 12-летний мальчик, направлявшийся из Кендалла в Перт», — сказал представитель полиции.