Արգենտինայում ոստիկանությունը նացիստական ատրիբուտների եւս մեկ խմբաքանակ է հայտնաբերել։ Այս մասին հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ վկայակոչելով  Excelsior-ը։
Դատախազ Անիբալ Բրունետի խոսքով՝ այդ իրերը հայտնաբերվել են մայրաքաղաք Բուենոս Այրեսի Սան Տելմո շրջանում, հին իրեր վաճառող կրպակում։ Նման առարկաների թվում են սաղավարտներ, դանակներ, սվաստիկայով շքանշաններ եւ այլն։ Դատախազը կարգարդել է առգրավել դրանք, կնքել խանութն ու հետաքննություն սկսել՝ հասկանալու համար, թե ինչպես են այդ իրերը հայտնվել վաճառողի մոտ։
Հունիսի կեսին հայտնի դարձավ, որ դաշնային ոստիկանությունը Բուենոս Այրեսի մերձակայքում նացիստական ատրիբուտների ապօրինի պահեստ է հայտնաբերել։

В Аргентине полиция обнаружила еще одну партия различной нацистской атрибутики, передает РИА Новости  со ссылкой портал Excelsior.
По словам прокурора Анибаля Брунета, предметы были найдены в лавке, торговавшей антиквариатом в районе Сан-Тельмо в Буэнос-Айресе. Среди предметов – каски, пилотки, пряжки, ножи и медали со свастикой. Прокурор распорядился конфисковать эти предметы, опечатать магазин и начать расследование, каким образом они оказались у торговца, отмечает мексиканский
В середине июня стало известно, что федеральная полиция нашла недалеко от Буэнос-Айреса нелегальный склад нацистской атрибутики — самый большой в истории южноамериканской страны.