Արցախի Մարտակերտի շրջանի Ղազանչի տեղանքում այսօր՝ մարտի 29-ին, հակատանկային ականի պայթյունի հետեւանքով տուժած տղամարդկանց այս պահին վիրահատում են: Այս մասին NEWS.am-ին ասաց Ստեփանակերտի հանրապետական հիվանդանոցի տնօրեն Արմեն Խաչատուրյանը:
«Տուժածներից մեկն ունի վնասվածքներ ոտքի շրջանում, մյուսի մոտ առկա է ներքին արյունահոսություն: Երկուսի վիրահատությունն էլ շարունակվում է, այս պահին լրացուցիչ ոչինչ ասել չեմ կարող»,- ասաց նա:
Նշենք, որ 2 տուժածներն եւ 3 զոհերն ականազերծմամբ զբաղվող «HALO Trust» կազմակերպության աշխատակիցներ են, Արցախի բնակիչներ: Ըստ կազմակերպության տրամադրած տեղեկատվության՝ տղամարդկանց խումբն է եղել:
Պաշտոնապես դեպքի վերաբերյալ որեւէ բան չի հաղորդվում: Արցախի ոստիկանության լրատվական ծառայությունից մեզ հորդորեցին սպասել պաշտոնական տեղեկատվության, իսկ պաշտպանության բանակի մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանն էլ հայտնեց, որ կատարվածը բանակի հետ որեւէ կապ չունի:

Мужчин, получивших 29 марта ранения в результате взрыва мины близ села Нор Казанчи Мартакертского района, на этот момент оперируют. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении –NEWS.am директор Республиканской больницы Степанакерта Армен Хачатурян.
«У одного из пострадавших ранения ноги, у другого - внутреннее кровотечение. Сейчас обоих оперируют, пока ничего иного сообщить не могу», - заявил Хачатурян.
Отметим, что 3 погибших и 2 пострадавших в результате сегодняшнего взрыва – сотрудники британской организации по разминированию HALO Trust, граждане Нагорно-Карабахской Республики.
Пока официальной информации на этот счет нет. Как сообщили нам из пресс-службы Полиции НКР, нужно дождаться официальных сведений, а пресс-секретарь Армии обороны Арцаха Сенор Асратян сообщил о том, что происшедшее не имеет никакой связи с армией.